Genellikle "The Moon" olarak bilinen Carl Eric Martin, tanınmış bir YouTuber ve kripto para yorumcusu. Her gün video çekerek, sektördeki en açık sözlü Bitcoin boğalarından biridir.

Ünlü Yorumcu Bitcoin’de Satın Alma Zamanına İşaret Etti

Genellikle "The Moon" olarak bilinen Carl Eric Martin, tanınmış bir YouTuber ve kripto para yorumcusu. Her gün video çekerek, sektördeki en açık sözlü Bitcoin boğalarından biridir.

Ekim ayında The Moon, Bitcoin'in bir sonraki boğa koşusunun muhtemelen 200-300 bin dolara ulaşacağını söyledi. The Moon, defalarca Bitcoin'in 2009'da ilk çıktığı günden bu yana her yıl daha yüksek seviyelere ulaştığını vurguladı.

Ancak, bugünün piyasa krizi Bitcoin'i daha önce hiç olmadığı gibi test edecek.

Devam eden kriz konusunda, the moon ufukta iki ana konu görüyor: yüksek borç seviyeleri ve merkez bankaları tarafından belirlenen düşük (hatta bazen negatif) faiz oranları.

The Moon'un bu borç dağı “kaçınılmaz olarak tekrar aşağı ineceğini” iddia ediyor. Bunu şimdi gördüğümüzü savunuyor; daha önce COVID-19'u bu balonu patlatan iğne olarak görüyordu, şimdi bir bazukaya daha yakın olduğunu söylüyor.

Sadece Merkez Bankası değil, tüm merkez bankaları rekor miktarda varlık satın alıyor. The Moon’un belirttiği gibi, bu bankalar ilk kez kurumsal borç da alıyorlar. Ekonomiyi kurtarmak için son bir hendek çabası olduğunu savunuyor, çünkü bunu yapmazlarsa ne olacağını tam olarak biliyorlar: Çöküş. The Moon, merkez bankalarının yakında finansal piyasaları kurtarmak için hisse senedi satın almaktan başka seçeneğinin olmayacağını tahmin ediyor. Bu nihayetinde enflasyona ve kontrol edilmezse hiperenflasyona yol açacaktır.

“Daha önce hiç olmamış bir şey görüyoruz” Diyen The Moon’a göre- virüsün ne kadar tehlikeli olduğuna bakılmaksızın, korku hissediliyor. Küresel ekonomiye bir yıkım topu getiriyor ve özünü ortaya koyuyor. Yine de, bu balon patlarken Bitcoin'in kısa vadede aşırı oynaklık göstermesi bekleniyor. Bununla birlikte, The Moon’un vurguladığı üzere, bu, temelleri üzerinde tereddüt etmemize neden olmamalıdır.

Mevcut kriz, Bitcoin’in yarılanma etkinliğinden önce beklenen yükseliş momentini gölgede bıraktı. Aslında, The Moon’un bize söylediği gibi, Bitcoin bir yarılanma öncesi bu kadar fazla satılmadı. The Moon’a göre, bu açık bir satın alma sinyalidir.

Bununla birlikte, bu sefer oyundaki benzersiz değişkenler nedeniyle, The Moon, boğa piyasası döngüsünün yarıdan bir yıl veya daha fazla bir sürede başladığını göreceğiz. Ay'a göre, “bu döngüler uzuyor gibi görünüyor.” Bitcoin bir varlık olarak olgunlaştığı için daha geniş zaman aralıklarına bakmalıyız. Yani, The Moon’a göre, Bitcoin satın alma zamanı şimdi durum çok korkunç olduğu için geniş zaman aralıklarına bakmalıyız.

Bununla birlikte, küresel telaşlı duruma rağmen, The Moon, hala videolarını her zaman aynı hızda yapmayı başarıyor. Çünkü en büyük tutkusu insanları sağlam para politikası hakkında eğitmeye devam ediyor. Bu gibi zamanlarda bile, Bitcoin inananlarının özel bir takibini toplamasına izin verilir.

 Yani, her şey söylendiğinde ve yapıldığında, küresel durum gergin. Balon patlıyor olabilir. Yine de, The Moon’a göre, bu nihayet sağlam bir para ekonomisi dünyasında ortaya çıkabilir; borç finansmanı yerine tasarrufun, umarım geleceğin operasyonel mantığıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ