Yasal, düzenlenmiş kripto para borsası Asya-Pasifik bölgesinde ilerlemeye başlıyor.

Upbit, Geliştirilmiş Kripto Uyumu için Chainalysis ile Ortaklığını Geliştiriyor

Yasal, düzenlenmiş kripto para borsası Asya-Pasifik bölgesinde ilerlemeye başlıyor. Chainalysis, Asya-Pasifik bölgesinde (APAC) blok zinciri analizi desteği sağlamayı amaçlayarak bugün Güney Kore kripto borsası Upbit ile işbirliğinin genişletildiğini duyurdu.

Duyuruya göre Upbit APAC, güvenli bir ticaret ortamı sağlamak ve bölgenin farklı ülkelerinde belirlenen prosedürlere uymak için Chainalysis KYT'yi (İşleminizi Bilir uygulamasını) kullanmaya başlayacak.

Güney Kore’nin düzenlemesi Upbit Kore’nin operasyonlarını denetlerken, kripto borsası daha uyumlu hale gelmeyi umuyor.

Mevzuata uygunluğun güçlendirilmesi

Chainalysis KYT, 40 ülkede 275'in üzerinde müşterisi olan bir kripto kara para aklama (AML) ürünüdür. İşlemleri gerçek zamanlı olarak izler ve suçla ilgili olabilecek şüpheli etkinlikleri tespit eder.

Upbit'e göre, Güney Kore uyumluluğunu artırmanın ötesinde, Upbit’in Chainalysis ile olan ortaklığı, Tayland, Endonezya ve Singapur gibi işlerini genişletmeyi umduğu ülkeler için düzenleyici çerçevelerin önünde yer alıyor.

Chainalysis'in baş gelir sorumlusu Jason Bonds, konuyla ilgili şu yorumu yaptı:

“Asya Pasifik'te dijital varlık ve kripto para birimi kullanımı büyümeye devam ederken, uygun AML ve KYC gereksinimlerini dahil etmek bölgedeki tüm kripto para birimi borsaları için hayati bir adımdır.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ