Ünlü Upbit bilgisayar korsanları tarafından yeni bir strateji deneniyor. Ellerinde tuttukları koinleri EOS destekli bir tokene dönüştürmek için merkezi olmayan bir borsa kullanmaya çalışıyorlar.

Upbit Hackerları Fonları Nakite Dönüştürmek Amacıyla Yeni Bir Strateji Peşinde

Zincir içi analistler ve borsalar, çalınan fonların Upbit'ten Kasım ayının sonundan beri hareketini yakından izlemekte. Çalınan yaklaşık 50 milyon dolarlık Ethereum, o zamandan beri hareket halinde. BeInCrypto'nun bildirdiği gibi, bilgisayar korsanları ETH'yi çoklu cüzdanlar arasında dolaştırmaya çalışıyor. Ancak, şimdi tamamen yeni bir strateji kullanıyorlar.

Küçük Bir Miktar Bu Borsaya Gönderildi

Balina Uyarısı (@whale_alert) tarafından bildirildiği üzere, çalınan Ethereum’un küçük bir kısmı ademi merkeziyetçi bir borsa olan Tokenlon'a gönderildi. Muhtemelen bir test olarak ETH, VEOS adı verilen bir EOS destekli tokenla değiştirildi.

Başarılı olursa, bilgisayar korsanlarının bu stratejiyi kullanmaya çalıştıklarını ve nihayetinde varlıklarını dağıttıklarını görebiliriz.

Bilgisayar korsanlarının Binance gibi bir borsa yoluyla koinlerini nakite döndürme girişimi karşısında borsa platformunda tespit edilirse fonları dondurmayı taahhüt etti.

Neden Merkezsiz Borsa

Bir kullanıcının yazdığı gibi, bilgisayar korsanları merkezsiz borsalarda gözetim eksikliğini “paralarını temizlemek” için kullanmaya çalışıyorlar. Başarılı olursa, ETH'nin toplu olarak EOS destekli tokenlara dönüştüğünü ve diğer merkezi olmayan borsalara kripto paranın gönderilebileceğini ifade edebiliz.

Upbit hacki önemli bir baskı almış olmasına rağmen, fonları almak zor oldu. İşletmelerin merkeziz borsalar üzerinde gerçek bir kontrolü bulunmuyor. Bu durum hackerların çalınan fonlarını başarılı bir şekilde aklamalarına neden olabilecek birçok yeni kapı açıyor. Korku, diğer bilgisayar korsanlarının bu stratejiyi kolayca öğrenebileceği ve gelecekte de çalışabileceği kanıtlanmışsa tekrar hack olayına girişebilecekleri şeklinde.

Kasım ayının sonlarında, bilgisayar korsanları, Upbit’in sıcak cüzdanından transfer ettikleri toplam 48,7 milyon dolar (342,000 ETH) çaldılar. 2019'un yedinci büyük borsa hacki olan bu olay ekosistemde derinleşmiş sorunlara işaret ediyor. 2019'un en büyük hack'leri arasında yerini almış durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ