Blockchain teknolojisini kullanarak yatırımlara ve ödemelere erişim sağlayan dijital bir para platformu olan Uphold, kripto destekli borç verme şirketi Salt ile ortaklık yaptığını açıkladı.

Uphold and Salt Kripto Destekli Kredileri Kullanarak Likiditeyi Milyonlara Getirmek İçin Ortaklık Kurdu

Birlikte, bu iki şirket, teminat olarak kripto para birimleri kullanarak nakit veya kripto odaklı kredi kullandırmayı planlıyor.

Artık 1,7 milyon kullanıcı Uphold ile Salt’dan Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Dash (DASH) ve XRP’de bulunan kredilere karşı kredi alabiliyor. İki platformun entegrasyonu, kullanıcıların kripto girişlerinde ilave değerlerin kilidini açabilmelerini sağlayan likiditeye daha fazla erişim sağlayacak. Uphold’un genel müdürü Robin O’Connell, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer veriyor:

“Kripto para birimleri tutan (ya da hodling yapan) milyonlarca Kullanıcı, kripto varlıklarını satmak zorunda kalmadan bu fonlara erişmek isteyebilir. Salt ile ortaklık, kullanıcıların altında yatan kripto varlığının potansiyelini korurken, likiditeyi serbest bırakmalarını sağlıyor. ”

SALT ayrıca, Uphold cüzdanlarını platformuna entegre ederek, büyüyen kullanıcı tabanının, Uphold ürünlerine panolarından erişebilmelerini sağlıyor. Entegrasyon, Uphold ve Salt kullanıcıları için teminat transferi ve kredi takibi ödemeleri yoluyla borç verme deneyimini kolaylaştırıyor.

Kripto Destekli Kredilerin Potansiyeli

Salt Kripto destekli krediler, en sonunda, Uphold kullanıcılarının kriptolarını saklamalarını ve nakit para kazanmalarını mümkün kılarak, varlıklarının değerini bir borsada satmak zorunda kalmadan açmak için kolay bir çözüm sunuyor.

Salt’ın, belirli ülkelerde bulunan kullanıcılara kredi sağlayan merkezi bir kripto para birimi kredi platformu olduğunu hatırlatalım. ETHLend gibi kripto destekli diğer kredi sağlayıcıları merkezsiz bir şekilde dünya çapındaki kullanıcılara hitap etmekte.

Salt geleneksel finansal kurumların aksine, müşterilerin kripto varlıklarını bir nakit (ABD doları) veya stablecoin kredisi (rezerv varlık tarafından desteklenen bir kripto para birimi) 24 saat içinde teminat olarak kullanmalarına izin veriyor. Bu, kullanıcılara büyük alımlarını finanse etme, borçları birleştirme ya da işletmelerini kripto para birimi varlıklarıyla ölçeklendirmek için işletme sermayesine erişme fırsatı veriyor.

Salt'da pazarlama müdürü olan Rob Odell  şu açıklamayı yapıyor:

“SALT aracılığıyla bir krediye başvururken, Uphold kullanıcıları tercih ettikleri kredi türünü, kredi tutarını, süresini ve Değere Göre Kredi (LTV) oranını seçerek kredilerini özelleştirebilirler. SALT şu anda kripto destekli krediler için % 30,% 40,% 50,% 60 ve% 70 kredi oranına sahip seçenekler sunuyor ve müşterilerin kredi veya gelir kontrolü yapması  gerekmiyor.”

Bir müşteri gerekli teminatı Salt’ın platformuna transfer ettiğinde, Salt’ın kredilerini yaklaşık bir gün içinde finanse edeceği bildirildi. Müşteriler, kredi gelirlerini ABD doları cinsinden doğrudan banka hesaplarına veya stablecoin cinsinden almayı seçebilirler (Uphold şu anda UPUSD, UPBTC ve UPEUR'u desteklemektedir). Bir borçlu kredilerini geri ödediğinde, kripto varlıklarına tekrar tam erişim sağlayabilecek.

Denetleme

SALT'a göre, kredi süresi boyunca, teminat varlıkları, hiç bir zaman ağa bağlı bir cihaza maruz bırakılmayan özel anahtarlarla soğuk cüzdanda kilitlenir. Bu anahtarlar çoklu imza işlemleriyle korunmaktadır. Bu güvenlik önlemi, Kripto Para Güvenlik Standardı (CCSS) tarafından denetlenmiştir.

Bu, varlıkların Ethereum akıllı sözleşmesi kapsamında tahsis edildiği ETHLend gibi dağıtılmış kredi platformlarından farklıdır; bu, kredilerle etkileşime girebilecek tek taraflar, borç veren ve borç alan olduğu için daha güvenli olarak kabul edilebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ