Uruguay, halihazırda ülkenin güneydoğusunda bulunan bir şehir olan Punta del Este'de kurulu olan, kendi bölgesinde bildirilen ilk kripto para ATM'sini aldı.

Uruguay, halihazırda ülkenin güneydoğusunda bulunan bir şehir olan Punta del Este'de kurulu olan, kendi bölgesinde bildirilen ilk kripto para ATM'sini aldı. İki ulusal kripto şirketi kripto para makinesini geliştirdi: Urubit ve Inbierto. İlki, sistemin yazılım kısmına odaklandı ve ikincisi, ATM için donanım sağladı. Bitcoin ana akım olmaya devam ettikçe, kripto ATM'leri artık daha fazla ülkede kuruluyor.

Kripto ATM'lerinin Dolandırıcılık Kurbanı Olma Olasılığını Ortadan Kaldırdığı Söyleniyor

Inbierto'nun CEO'su Adolfo Varela, bu makinenin amaçlarından birinin, kripto ticaretinin çoğunun mevzuat eksikliği nedeniyle bankacılıktan geçemeyen eşler arası pazarlarda gerçekleştiği ülkedeki kripto para piyasasında güven yaratmak olduğunu belirtiyor. Bir kripto para ATM'si ile dolandırıcılık kurbanı olma olasılığının ortadan kaldırıldığı söyleniyor. Varela, kripto ATM ağlarını ülke genelinde büyütmeye ve genişletmeye devam edeceklerine inanıyor.

Kurulu Kripto ATM Sadece Beş Kripto Para Birimini Destekler

Kurulu kripto ATM'si şu anda yalnızca beş kripto para birimini (iki ulusal token içerir) desteklemektedir: Gelincik tokeni, Urubit, Bitcoin, Binance token (BNB) ve Binance USD (BUSD). Şirketler, işlemleri işlemek için Binance Akıllı Zincirine (BSC) güvendikleri için makinelere Ethereum desteği sunmadı. Varela, Ethereum ücretlerinin kullanıcıları makineyi kullanmaktan caydıracağını ve bu nedenle bunun yerine BSC entegrasyonunun tercih edildiğini açıkladı. Varela, “Maldonado, ardından Colonia, Montevideo'da büyümeye devam etmeyi planlıyoruz ve yıl sonuna kadar ulusal topraklarda kapsama almak istiyoruz. Bununla, diğer ülkelerin kurulumunu yapabilmek için bize danıştığı da bizim başımıza geldi, ” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ