ABD İç Güvenlik Bakanlığı (DHS), bir kimlik yönetimi çözümü oluşturan blockchain girişimi Digital Bazaar’a yaklaşık 200 bin dolar ödül verdi.

US Homeland Security, Kimlik Yönetimi Çözümü Geliştirdiği İçin Blok Zinciri Girişimine Ödül Verdi 

ABD İç Güvenlik Bakanlığı (DHS), bir kimlik yönetimi çözümü oluşturan blockchain girişimi Digital Bazaar’a yaklaşık 200 bin dolar ödül verdi.

Dolandırıcılığı Önlemeye Yardımcı Olabilir

Perşembe günü çıkan haberi açıklayan DHS, bir dizi lisans ve sertifikanın yayınlanması, onaylanması ve doğrulanması konusundaki mevcut işlemlerin çoğu zaman kağıda dayalı olduğunu, veri alışverişini kolaylaştırmadığını ve kayba, sahteciliğe ve dolandırıcılığa duyarlı olabileceğini belirtti. Blockchain teknolojisini kullanarak bu işlemleri dijital yapmak, güvenliği arttırmaya, birlikte çalışabilirliği sağlamaya ve sahteciliği ve dolandırıcılığı önleme konusunda yardımcı olabilir.

Çalışılacak Proje

Bu nedenle Digital Bazaar, DHS'nin süreçlerini iyileştirmesine yardımcı olmak için “Birlikte Çalışabilir Kurumsal Kimlik ve Kimlik Bilgileri Yaşam Döngüsü Yönetimi” adlı bir proje üzerinde çalışacak. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu bilgilere yer veriliyor:

“Digital Bazaar, gelişmekte olan W3C [World Wide Web Consortium] küresel standartlarını kullanırken mevcut platformlarının kurumsal kimlik bilgileri yaşam döngüsü yönetimi yeteneklerini geliştirerek, global standartların kuruluşlar içinde ve genelinde destekleme ve kullanma konusundaki riskini azaltıyor.”

Geçtiğimiz hafta DHS, Kanada’dan “gerçek zamanlı” petrol ve doğal gaz ithalatını izlemesine yardımcı olmak için Gümrük ve Sınır Koruma birimine bir çözüm geliştirmek üzere Kanada’daki Blockchain kuruluşu Mavennet Systems’e 182 bin 700 dolar vermişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ