ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, borsada işlem gören bir fonla uğraşırken ritüellerine geri döndü.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, borsada işlem gören bir fonla uğraşırken ritüellerine geri döndü. Başvuranlar farklılık gösterse de, sebep sabit kalmaktadır. İlginç bir şekilde, düzenleyici gözlemciler Grayscale tarafından bir Bitcoin (spot) ETF için bekleyen başvuru hakkında karar vermeyi ertelediler. Merakla, düzenleyiciler Bitcoin ETF kararını geciktirmek için tanıdık bir neden dile getirdiler.

SEC, Genel Kamuoyu Yorumlarını Davet Ediyor

SEC, 10 sayfalık bir bildirimde, dijital varlık yöneticisinin Grayscale Bitcoin Trust'ı (GBTC) bir spot ETF'ye dönüştürme güdüsüyle ilgili bazı endişeleri dile getirdi. Genel halktan “ilgili kişilerden” “görüşlerini, verilerini ve argümanlarını” sunmaları için “yazılı yorumlar” istedi. Böylece, piyasa dolandırıcılığı, manipülasyon ve genel şeffaflık eksikliği ile ilgili önceki endişeleri tasvir ediyor. Mali düzenleyiciler, taraflara aynı şeyi ifade etmeleri için 21 gün verdi. Aslında, SEC ayrıca, 'başka bir kişinin sunumuna karşı bir çürütme sunmak isteyen herhangi bir kişi, bu çürütmeyi 35 gün içinde sunmalıdır.

SEC, Spot Bitcoin ETF'ye Kıyasla Geleceğe Bağlı Bir ETF'yi Tercih Etti

Grayscale, geçen Ekim ayında başvurusunu yaptığından bu yana sert bir başlangıç yaptı. Ne yazık ki, iki ay sonra SEC, Grayscale'in başvurusuyla ilgili kararını erteleyeceğini duyurdu. Eh, aynı “risk” endişelerini dile getirmek. Grayscale, dünyanın en büyük kripto para birimi yöneticisiydi. Yazma sırasında, yönetim altındaki varlıklarda (AUM) 36.5 milyar dolara sahipti. Bununla birlikte, SEC, spot Bitcoin ETF'ye kıyasla geleceğe bağlı bir ETF'yi tercih etti. Ekim ayında ProShares Bitcoin Strategy ETF, Amerika Birleşik Devletleri'nde onaylanan ilk Bitcoin vadeli işlem fonu oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ