Huobi Technology, sınırlayıcı düzenlemelere rağmen popüler kripto para birimlerinin fiyatlarını izleyen bir ETF için Hong Kong'daki menkul kıymetler düzenleyicisine başvurdu.

Huobi Technology, sınırlayıcı düzenlemelere rağmen popüler kripto para birimlerinin fiyatlarını izleyen bir ETF için Hong Kong'daki menkul kıymetler düzenleyicisine başvurdu.

Firma, kripto ürünlerini yalnızca en az 1 milyon dolar yatırım yapan profesyonel yatırımcılara devreden bir politikayı kolaylaştıran menkul kıymetler düzenleyicisine güveniyor.

Kripto para birimi ETF ateşi ABD ve Kanada'nın ötesine geçiyor ve Huobi Technology, Hong Kong'da benzer bir ürün sunmak istiyor. Bununla birlikte, ürünün onaylanması muhtemel olsa da, büyümesini engelleyebilecek başka sınırlayıcı yasalar da var.

Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası'nda halka açık olan Huobi Tech, kısa süre önce Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu'na başvuruda bulundu. ETF, tıpkı ABD'de onaylananlar gibi kripto fiyatlarını takip edecek ve yatırımcıların kendileri herhangi bir fiziksel BTC satın almak zorunda kalmayacak.

Şirket, Hong Kong'da 8 milyon Hong Kong dolarından (1 milyon dolar) fazla olan profesyonel yatırımcılara kripto ürünlerini devreden kurallarını gevşeten SFC'ye güveniyor. South China Morning Post'a konuşan Huobi Tech, perakende yatırımcılar için ETF'den yararlanmak istiyor.

Huobi Tech'in Kıdemli Başkan Yardımcısı Romeo Wang, şirketin ETF'yi yatırımcıları yeterince koruyacak şekilde yapılandırdığına inanıyor. Uygulama hakkında doğrudan yorum yapmayı reddeden yönetici şunları söyledi: Tüm yatırım ve itfa işlemlerinin doğrudan Hong Kong'da yapılması, fon Hong Kong yasalarına göre düzenleneceği için yatırımcılara daha iyi koruma sağlayacaktır. Uygun lisansları ve onayları almak için SFC de dahil olmak üzere düzenleyicilerle yakın ve olumlu iletişimleri sürdüreceğiz.

Perakende yatırımcıların kriptoyla uğraşmasını yasaklayan yasa, Ocak ayında SFC ve fiili merkez bankası olan Hong Kong Para Otoritesi tarafından tanıtıldı. Yatırımcı koruması için bir önlem olduğunu iddia ederek, yatırımları 1 milyon doların altında olan herkesin kriptoya dahil olmasını yasakladı, bu da şehir devletinde Bitcoin'in benimsenmesine büyük bir darbe oldu. Bu yasa halen yasama sürecinden geçiyor.

Şu anda Huobi Tech, kripto ETF'leri sunmaya yetkili dört firmadan biri, ancak yalnızca profesyonel yatırımcılara, diğer üçü Axion Global Asset Management, Venture Smart Asia ve Fore Elite Capital Management.

ABD'li bir koruyucu, Brown Brothers Harriman'ın Hong Kong Asya ETF hizmetleri başkanı Chris Pigott'a göre, fon akışı ve kriptoya yatırımcı ilgisi ile, yatırım firmalarının perakende yatırımcıları hedeflemeye çalışması doğaldır.

Şu yorumda bulundu: Sanal varlıklara daha fazla sermaye tahsis edildiğinden, Hong Kong'daki fon yöneticileri, yatırımcılara ürünler sunmak için hangi fırsatların olduğunu görmeye çalışıyor. ETF'ler biçimindeki daha yenilikçi ürünler, bir sonraki doğal adımdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ