ABD SEC, kripto para ödünç verme platformlarına karşı daha geniş bir soruşturmanın parçası olarak üç kripto firmasını araştırıyor.

ABD SEC, kripto para ödünç verme platformlarına karşı daha geniş bir soruşturmanın parçası olarak üç kripto firmasını araştırıyor.

Bloomberg raporuna göre, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para ödünç verme platformlarına karşı daha geniş bir soruşturmanın parçası olarak üç kripto şirketini, Celsius Network, Voyager Digital ve Gemini Trust'ı inceliyor. Rapor, düzenleyicinin soruşturmasının, kripto kredi şirketlerinin tekliflerini anonim kaynaklara atıfta bulunarak menkul kıymetler olarak kaydetmeleri gerekip gerekmediğini kontrol etmeye odaklandığını detaylandırdı.

ABD SEC, Şirketleri Henüz Herhangi Bir Yanlış Yapmakla Suçlamadı Veya Suçlamada Bulunmadı

Kripto kredi şirketleri çoğunlukla ticari bankalar gibi çalışırlar: mevduat olarak müşterilerin kripto paralarını alırlar ve onlara faiz teklif ederler. Bu borç verme şirketleri daha sonra bu yatırılan kripto para birimlerini kripto alım satım pozisyonlarını karşılamak için kurumlara ödünç verir. Kripto kredi şirketleri şu anda federal bir soruşturmayla karşı karşıya olsa da, birkaç ABD eyalet düzenleyicisi, eyalet menkul kıymetler yasalarını ihlal ettikleri için onlara karşı harekete geçti. New Jersey, Teksas, Alabama, Kentucky ve diğer birkaç eyalet, Celsius ve BlockFi'ye karşı yaptırım eylemleri başlattı ve hatta işlerini engellemekle tehdit etti. Ancak, ABD SEC henüz bu firmaların hiçbirini herhangi bir yanlış yapmakla suçlamadı veya onlara karşı suçlamada bulunmadı.

Menkul Kıymetler Düzenleyicisi, Son Soruşturmasını Resmi Olarak Onaylamadı

SEC, son soruşturmasını resmi olarak doğrulamadı, ancak üç şirketin tümü düzenleyici ile işbirliği yaptıklarını söyledi. Bir Gemini sözcüsü yayına verdiği demeçte, "SEC'in kripto getiri ürünleri konusunda ulaştığı birçok şirketten biriyiz" dedi. "Sektör genelindeki bu soruşturmada gönüllü olarak işbirliği yapıyoruz." Celsius'tan Bethany Davis, "Düzenleyicilerle yapılan tüm görüşmeler gizlidir" diye ekledi. “Yasalara tam olarak uymak için ABD'deki ve dünyadaki düzenleyicilerle her zaman çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ