Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto dolandırıcılığı BitConnect'in baş organizatörü Glenn Arcaro hakkında bir karar aldı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto dolandırıcılığı BitConnect'in baş organizatörü Glenn Arcaro hakkında bir karar aldı.

Mali düzenleyici Perşembe günü yaptığı açıklamada, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), büyük kripto dolandırıcılığı BitConnect'in baş organizatörü Glenn Arcaro ve şirketi Future Money Ltd hakkında bir karar aldı. Karar, Arcaro ve şirketinin Eylül ayında SEC tarafından BitConnect'in kredi programlarını teşvik etme rolleri nedeniyle suçlanmasının ardından geldi.

Glenn Arcaro, Future Money web Sitesi Aracılığıyla Kurbanları Yatırım İçin Cezbetti

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki planın önde gelen ulusal destekçisiydi ve Future Money web sitesi aracılığıyla kurbanları yatırım için cezbetti. Tel dolandırıcılık yapmak için komplo suçlamaları da dahil olmak üzere BitConnect ile ilgili diğer faaliyetlerden zaten suçlu bulundu. BitConnect, 2017 ICO zirvesi sırasında 2 milyar dolarlık yatırımcıları kandırdığı tahmin edilen en büyük kripto para dolandırıcılıklarından biriydi. SEC'e göre Arcaro, Ağustos 2017 ile Ocak 2018 arasında BitConnect'in ABD ulusal destekçisi olarak görev yaptı. BitConnect'i perakende yatırımcılara ve potansiyel yatırımcılara tanıttı ve dolandırıcı şirketten ülkedeki diğer destekleyicilere bilgi ve talimatlar iletti.

Karar, Arcaro ve Future Money'nin Faiziyle Birlikte Ödeme Yapmasını Gerektiriyor

Arcaro ve şirketi Future Money, yüklenen hükümleri ihlal etmekten kalıcı olarak men edildikleri giriş kararına rıza gösterdi. Ayrıca, belirli pazarlama ve satış programlarının sunulmasına, işletilmesine ve tanıtımına katılamaz ve ayrıca dijital varlık menkul kıymet tekliflerine doğrudan veya dolaylı olarak katılamaz. Karar ayrıca Arcaro ve şirketinin faiz ve para cezasıyla birlikte taksit ödemesini de gerektiriyor, ancak miktar daha sonra belirlenecek. ABD düzenleyicisi ayrıca BitConnect'in kurucusu Satish Kumbhani'yi teşvik etti ve ülkedeki planın diğer destekçileriyle de anlaşmaya vardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ