12 Haziran 2022'den bu yana, Tron tabanlı stabilcoin USDD, değer olarak ABD dolarının altında kaldı.

USDD, 1 Doların Altında İşlem Görmeye Devam Ediyor

Pazartesi günü USDD, birim başına yaklaşık 0,943 ila 0,966 dolar arasında 24 saatlik bir işlem aralığına sahipti ve 19 Haziran'da önceki gün USDD, birim başına 0,928 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördü. 

Tüm Hafta boyunca USDD İşlemleri 1 Doların Altında İşlem Gördü

USDD , bir haftadan uzun süredir ABD dolarının altında işlem görüyor ve Pazar günü USDD, birim başına 0.928 dolarla tüm zamanların en düşük seviyesini gördü. Pazartesi günü, stabilcoin 0,966 dolar ile el değiştirdi ve 24 saatin en düşük seviyesi 0,943 dolardan görüldü. USDD, Pazartesi akşamı yaklaşık 696,28 milyon dolar ile piyasa değerine göre dokuzuncu en büyük stablecoin'dir. Stabilcoin, küresel ticaret hacminde yaklaşık 83 milyon dolar gördü ve Pazartesi günü en iyi USDD borsaları arasında Kucoin, Huobi Global, Poloniex ve Pancakeswap sürüm iki (V2) yer alıyor.

Twitter'daki Tron DAO Reserve hesabı, kripto ekosistemini korumak için çok sayıda kripto varlık satın alımını duyurdu. Pazartesi günü, Tron DAO Rezervi, “genel blok zinciri endüstrisini ve kripto pazarını korumak” için on milyon USDC eklediğini açıkladı. Tron DAO Reserve web portalı , stabilcoinin şu sıralar %324,35 oranında aşırı teminatlı olduğunu gösteriyor. O zaman, web sitesi rezervde 1.080 milyar USDC, 140.013.886 tether ( USDT ), 14.040.6 bitcoin ( BTC ) ve 10.874.566.176 tron ( TRX ) olduğunu gösteriyor.

Stabilcoin birim başına 1 doların altında işlem görürken, Tron DAO Reserve'in resmi Twitter hesabı, USDD kripto varlığının ayrılmadığını söylüyor. “USDD depegged mi?” Twitter hesabı geçenlerde sordu . "Numara. USDD, bankacılık darphanesi ve itfa ile USD'ye çok yakın bir yayılımla bağlanan USDC'den farklı olarak, zincir üstü bir mekanizmaya ve teminatlandırılmış varlıklara dayanan merkezi olmayan bir sabit paradır. Tron DAO Reserve, oynaklığın belirli bir yüzdesinin “kaçınılmaz” olduğunu söyledi. USDD hazine kuruluşu şunları ekledi:

Şu anda, piyasa oynaklık oranı +-%3, kabul edilebilir bir aralık içinde. Piyasayı çok yakından izleyip ona göre hareket edeceğiz.

Tron DAO Reserve, USDD Ekosisteminin İşbirliğine ve Çok Zincirli Genişlemeye Odaklanmayı Hedeflediğini Söyledi

Tron DAO Rezervi , blok zincirinin yerel kripto varlığı olan tron'a ( TRX ) karşı bahis oynayan "büyük açık pozisyonları" da tartıştı. USDD, kripto endüstrisinde belirli bir oranda oynaklıktan muzdarip olan tek stablecoin değil. Merkezi olmayan finans (defi) protokolü Abracadabra'nın stablecoin MIM'i, iki gün önce bitcoin ( BTC ) birim başına 17.600 dolara düştüğünde kısaca 0,91 dolara düştü. O zamandan beri Abracadabra'nın sihirli internet parası (MIM) 0,99 $ aralığına geri döndü.

Ayrıca, stabilcoin nötrino usd (USDN), geçtiğimiz hafta piyasa katliamı sırasında dalgalı bir seyir izledi. USDN, akıllı bir sözleşmede Waves (WAVES) protokolü tarafından hazırlanmış bir sabit paradır ve USDN'nin basılması, WAVES'in teminatlandırılmasını içerir. MIM gibi USDN de 0.99$ aralığına geri dönmeyi başardı.

USDD söz konusu olduğunda, Tron DAO Rezervi 1 $ paritesinin altında olmaktan terliyor gibi görünmüyor. Tron DAO Reserve, son Twitter ileti dizisinde, merkezi olmayan stabilcoinlerin en iyisi olmayı hedeflediğini belirtti. “Farklı cefi/defi platformları ve çok zincirli genişleme ile işbirliklerine odaklanacağız. Tron DAO Reserve'in Twitter iletisi, "piyasada şimdiye kadar mevcut olan en iyi merkezi olmayan stablecoin'i sunmayı hedefliyoruz."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ