Forbes’in devlet içindeki en üst düzey finansal danışmanı Peter Mallouk, kripto para yatırma yatırımlarını eleştirdi. CNBC, Bay Mallouk'un satın almayı önerdiği şeyleri bildirdi.

Üst Düzey ABD Mali Danışmanı: “Şirketleri Satın Alın, Bitcoin’i Değil”

Forbes’in devlet içindeki en üst düzey finansal danışmanı Peter Mallouk, kripto para yatırma yatırımlarını eleştirdi. CNBC, Bay Mallouk'un satın almayı önerdiği şeyleri bildirdi.

Creative Planning Başkan Yardımcısı Peter Mallouk geçtiğimiz günlerde neden doğrudan kripto para yatırımlarına yatırım yapmaktan kaçındığını tartıştı. Ayrıca, teknolojiyi başka bir seçenek keşfetmek için blok zincirini dönüştürmeye katılanlara tavsiyelerde bulunuyor.

Kripto İçin Heyecanlanma

Öncelikle ve en önemlisi, Bay Mallouk yatırımcıların kripto para birimlerinin "benzersiz" ve "nihai" bir yatırım şekli olduğuna inanmalarını engelledi. Bazı dotcom şirketlerini örnek olarak ortaya koydu ve “Blackberry ve Palm, Apple çıkmadan önce harikaydı” ifadelerine yer verdi. Bay Mallouk, Google’ın ortaya çıkmasından önce çalışmakta olan Lycos’u bile tartıştı.

Yukarıda bahsedilen örnekleri kullanarak, Bay Mallouk, kripto para birimlerinin çökebileceğini ve muhtemelen daha heyecan verici bir şeyle ikame edilebileceğini söylüyor. Bu kripto tokenlarına inananlar için büyük yatırım kayıplarına yol açacak.

Bay Mallouk ayrıca kripto para piyasasının spekülatif yapısını vurguladı ve bu kriptolardan bir veya ikisinin işe yarayabileceğini itiraf etti. Ancak, bu onlara sağlam yatırımlar yapılmasını gerektirmez:

Kripto para birimini alırsanız, gelir elde edemezsiniz. Bu gerçek bir yatırım değil. Bu bir spekülasyon.

Blockchain'e Yatırım Yapın, Kripto Paralardan Kurtulun

Kripto para birimleri iyi bir yatırım planı olarak kabul edilmese de, Bay Mallouk blok zinciri teknolojisine yatırım yapma olasılığını anlattı. Bu yaklaşımın sırrı iş dünyasında köklü olmak ve blok zincir tabanlı teknolojilerin gerçek anlamda benimsenmesi sağlamak.

Bay Mallouk, Acceture ve IBM gibi birkaç IT devinin yanı sıra Walmart gibi perakende şirketleri bile seçti. Tüm bu şirketlerin, blok zinciri teknolojisini iş operasyonlarında kullanabilecekleri ve teknolojilerine “yoğun yatırımlar yapabilecekleri” sonucuna vardı. Bu nedenle, Bay Mallouk, bu şirketlerin hisselerini satın almalarını ve kripto tokenları almamalarını tavsiye etti.

 Peter Mallouk önceki nesillerin bütün özlü sözlerini çoğaltabiliyor gibi görünüyor. Bay Mallouk gibi, milyarder Ray Dalio da Bitcoin (BTC) için kasvetli bir geleceği ve her ikisinin de kitleler tarafından "muhtemelen asla" kabul edilmeyeceğinden dolayı başarısız olacağını düşünenlerden.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ