Cornell Üniversitesi'nden üst düzey bir akademisyen, blockchain teknolojisinin kullanımı çok verimli olmadığı için Bitcoin o kadar uzun sürmeyebilir.

Üst Düzey Akademisyen, Bitcoin

Cornell Üniversitesi'nden üst düzey bir akademisyen, blockchain teknolojisinin kullanımı çok verimli olmadığı için Bitcoin o kadar uzun sürmeyebilir. Bununla birlikte, blok zinciri teknolojisinin büyük umut vaat ettiğine ve merkezi olmayan finansın finans endüstrisinin geleceğini yeniden şekillendirebileceğine inanıyor.

Üst düzey bir akademisyen, "Bitcoin'in kendisi o kadar uzun sürmeyebilir" iddiasında bulundu. Cornell Üniversitesi'nde kıdemli bir profesör ve önde gelen bir yazar olan Eswar Prasad, Bitcoin'in blok zincir teknolojisi kullanımının çok verimli olmadığını ve hype sona erdiğinde, herhangi bir içsel değeri olmayabileceğini iddia etti. Ancak, bunun büyük bir para devrimi başlattığına ve DeFi gibi gelişmekte olan sektörlerin harika bir geleceğe sahip olduğuna inanıyor.

Prasad, New York merkezli bir Ivy League üniversitesi olan Cornell'de uluslararası ticaret politikası öğretiyor. Aynı zamanda “Paranın Geleceği: Dijital Devrim Para Birimlerini ve Finansı Nasıl Dönüştürüyor?” kitabının da yazarıdır. CNBC'ye konuşan o, Bitcoin'i ve mevcut kripto para birimlerinin çoğunu eleştirdi ancak blok zinciri teknolojisinin vaadinin gerçek olduğunu ve dönüştürücü olabileceğini iddia etti.

Bitcoin'in blockchain teknolojisini kullanması çok verimli değil. Çevreye zarar veren ve çok iyi ölçeklenmeyen işlemler için bir doğrulama mekanizması kullanıyor […] Blok zinciri teknolojisini kullanan merkezi olmayan finans vaadi gerçek, ancak Bitcoin'in kendisi o kadar uzun sürmeyebilir.

Blockchain, Ancak Bitcoin Değil

Mesaj çok tanıdık. Bazı kurumlar ve hatta hükümetler Bitcoin'i şeytanlaştırmak için hızlı davrandılar, ancak blok zinciri teknolojisine kefil oldular. Çin gibi kesinlikle Bitcoin karşıtı bazı ülkelerde bile, Başkan XI Jinping gibi liderler, onu destekleyen teknoloji için övgü dolu.

 Çin Bitcoin'i Yine Yasakladı, Ama İşte Bu Yüzden Çok Ciddiye Almamalısınız

“Blockchain teknolojisi, finansmanın yapılma şekli ve bir ev veya araba satın almak gibi günlük işlemlerimizi yürütme şeklimizde temelden dönüştürücü olacak . Tüm bunlara blockchain teknolojisi kullanılarak çok daha iyi bir şekilde aracılık edilecek. Daha önce Çin'in IMF'de başkanlığını yürüten Prasad, açıklama yaptı.

Ünlü ekonomist ayrıca, Bitcoin'in kendisi uzun sürmese de, finansın geleceğini değiştirecek yeni bir finansal yenilik dalgasını ateşlediğini de kabul etti. Örneğin, sabit paralar merkez bankalarını daha yenilikçi olmaya zorluyor ve CBDC'lerin küresel olarak her yerde bulunmasının temel nedeni.

Bitcoin'i sevmesek de, sonuçta hepimize doğrudan veya dolaylı olarak fayda sağlayabilecek bir devrimi gerçekten başlattığını düşünüyorum.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ