Çoğu yetkili, kripto teknolojisinin en az önümüzdeki beş yıl boyunca likidite yönetimi uygulamaları için gerekli olmayacağını tahmin ediyor.

Çoğu yetkili, kripto teknolojisinin en az önümüzdeki beş yıl boyunca likidite yönetimi uygulamaları için gerekli olmayacağını tahmin ediyor.

ABD Fed, milletvekilleri teklifini onayladıktan sonra dijital doları serbest bırakmayı planlıyor.

Bir ABD Federal Rezerv Kurulu, kripto ile ilgili ürün ve hizmetlerin yakın geleceği hakkındaki tutumlarını öğrenmek için 80 bankanın üst düzey banka yetkililerini araştırdı. Kurul, anketinin sonuçlarını 15 Temmuz'da yayınladı. Sonuçlar, bu yetkililerin yüzde 56'sından fazlasının önümüzdeki iki yıl için büyüme ve gelişme planlarının dağıtılmış defter teknolojisi  DLT veya kripto ile ilgili ürün ve hizmetleri içerdiğini söyledi.

Ancak, yüzde 27'si bu teknolojiyi yukarıda belirtilen süre içinde orta veya yüksek öncelikli yapacaklarını söyledi. Bu arada, bu yetkililerin yüzde 40'ı, bu teknolojiyi önümüzdeki beş yıl boyunca bankaları için orta veya yüksek bir öncelik haline getireceklerini söyledi.

Fed anket sonuçları. Kaynak: Federal Rezerv

Bu banka yetkililerinin, kriptonun likidite yönetimi uygulamaları üzerindeki etkisiyle uyumlu yanıtları. Ankete katılanların çoğu, kripto teknolojisinin önümüzdeki beş yıl içinde likidite yönetimi uygulamalarıyla hiçbir ilgisi olmayacağını öngördü.

Ancak banka yetkililerinden birkaçı, gerekli olması halinde ayarlama yapacaklarını söyledi. Bu nedenle, piyasadaki olayları aktif olarak takip ederler. Bu anketin katılımcıları, Mayıs 2022 itibariyle bankacılık sisteminin toplam rezerv bakiyelerinin yaklaşık yüzde 75'ini elinde bulunduran bankaların üst düzey finans görevlileriydi. Ankete katılan bu üst düzey banka yetkililerinin kırk altısı yerel bankalardan, geri kalan 34'ü ise yerel bankalardandı. yabancı finans kuruluşlarından

Dijital Dolar İçin Durum

ABD yasa koyucuları veya düzenleyicileri dijital doların serbest bırakılmasını onaylarsa, ABD merkez bankası Federal rezerv  serbest bırakılmasından ve denetlenmesinden sorumlu olacaktır. Bazı milletvekilleri dijital doların lansmanını destekliyor. Çarşamba günü, Connecticut temsilcisi Jim Himes'in evi Kongre'ye dijital doların faydalarını önerdi.

Himes, dijital bir doların ABD'nin finansal teknolojideki yeniliklere ayak uydurmasını sağlayacağını savunuyor. Ancak, dijital doların fiat doların yerine geçmesi değil, bir alternatif olması gerektiğini önerdi.

Bununla birlikte, ABD'deki en iyi finansal düzenleyiciler (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu  CFTC , kripto düzenlemelerini uygulamak ve finansal hizmetler sisteminin diğer sektörlerini düzenlemek için birlikte çalışıyorlar.

Haftanın başlarında, Senato, Michael Barr'ın ABD'nin Apeks bankasında denetimden sorumlu bir sonraki başkan yardımcısı olması gerektiğini onayladı. Barr'ın eski bir Ripple danışmanı  onayı, bu yıl ABD Fed'in Yönetim Kurulu'nun yedi üyesinin olacağı anlamına geliyor.

Barr'ın sorumluluklarının bir kısmı, Fed için politika önerileri oluşturmak ve belirli finans firmalarının düzenlemelerinin uygulanmasını denetlemek olacaktır. Sadece Fed başkanı Jerry Powell'a rapor veriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ