BCA Research'ün Baş Küresel Stratejisti Peter Berezin, ekonomik gerileme döneminde yatırımcıları koruyabileceğine inandığı resesyona dayanıklı varlıkları açıkladı.

Uzman Durgunluğa Dayanıklı Varlıkları Açıkladı, İşte Kapsamlı Liste

Berezin, Bitcoin'i tam bir sahtekarlık olarak nitelendiren ve kripto para biriminin herhangi bir kullanım durumu olmadığına inanan büyük bir kripto eleştirmenidir.

Berezin'e göre, temel tüketim ürünleri ve sağlık hizmetleri, ekonomik gerileme sırasında kendini korumak için yatırım yapmak için iyi stoklardır. Berezin, müşterilerin satın alması için önemli olan ürünlerin isteğe bağlı ürünlere karşı oldukça iyi performans göstereceğine inanmaktadır.

Berezin'in Durgunluğa Bakışı

Berezin'e göre ABD büyük ihtimalle resesyonda değil. Ona göre ABD, ancak Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu bunu açıkladığında resesyona giriyor. 

İkinci mali çeyreğin GSYİH'si ardışık çeyreklerde negatif büyüme gösterdiğinden beri, ABD'nin resesyonda olup olmadığı konusunda yaygın tartışmalar var. Beyaz Saray ve Fed başkanı Jerome Powell'a göre, ekonominin geri kalanı resesyona giremeyecek kadar iyi durumda. Flip tarafında, çoğu onları tanımı kendi anlatılarına uyacak şekilde değiştirmekle suçladı.

Berezin'in görüşü Beyaz Saray ile çok daha uyumlu ve işgücü piyasasının gücünün ve işsizlik rakamlarının resesyonda olmayan bir ekonomiye işaret ettiğine inanıyor. Bu nedenle, durgunluğa dayanıklı varlıklara ihtiyaç duyulmayabilir.

Berezin'in Fed'e Bakışı

Berezin, Fed'in yumuşak bir iniş gerçekleştiremeyeceğine inanıyor. Ona göre, Amerika Birleşik Devletleri'nde hiçbir zaman başarılı bir şekilde yumuşak bir iniş yapılmadı. Berezin ayrıca enflasyonun %4'e düşeceğine inanıyor. 

Fed başkanı Powell'ın Eylül FOMC toplantısında alışılmadık derecede büyük bir faiz artırımına ilişkin sözleri hakkında yorum yapan Berezin, bunun doğru olmadığına inanıyor. Ona göre, Fed zammı 50 baz puana ve hatta en sonunda 25 baz puana indirecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ