ABD ve İran arasındaki çatışmalar kötüleştikçe, bitcoin boğaları yeniden uyanmış gibi görünüyor.

Uzman Yatırımcı Peter Brandt Bitcoin

Son birkaç gün içinde dijital varlık, yukarı yönlü momentum devam edecek gibi göründüğü için kilit direnç seviyelerinin çoğunu yok etti.

Uzman emtia tüccarı Peter Brandt, bitcoin'in zaten yeni bir boğa piyasasına girdiğine inanıyor. Brandt, Bitcoin 20.000 dolara ulaştıktan sonra 2018’deki kripto para kışını önceden tahmin etmesiyle popüler oldu. Kısa süre önce Twitter'a, BTC boğa piyasasının neden başlamış olabileceğini düşündüğünü açıkladı. Bununla birlikte, tam bir BTC boğa piyasası devreye girmeden önce yerine getirilmesi gereken bir önemli koşul olduğunu belirtti.

Boğaları Destekleyen Üç Teknik Gösterge

8 Ocak 2020'deki bir tweet'te Brandt, boğa piyasasının başladığını gösterebilecek üç önemli senaryo sundu.


1: Bitcoin’in Çok Yıllı Desteği Güçlü

Kripto pazarında hüküm süren düşüşe rağmen, Bitcoin'in çok yıllık desteği güçlü seyretti. Son birkaç ayda, kral kripto bu desteğe birkaç kez dokundu, ancak ayılar için geçilemez kaldı.

Ayrıca, boğalar % 24 iyileşme sağladığından bitcoin 6.800 $’a kadar düştü. O zamandan bu yana, BTC fiyatı 8.450 $'a kadar yükselmek için 1650 $' dan fazla birikti.

2. Günlük Grafikte Baş Ve Omuz Modeli

Baş ve omuz oluşumu, kripto para birimlerinin teknik analizi için en güvenilir kalıplardan biridir. Bitcoin'in grafiğine daha yakından bakıldığında, kafa ve omuzlar (H&S) formasyonunun Kasım 2019'dan beri oynadığını gösteriyor.

3. Azalan Kanalın Üzerine Nüfuz Etme

Bugün, bitcoin fiyatı rallisini 8.000 $ 'ı geçerek 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkardı. Boğaların bu büyük hareketi, amiral gemisi kripto para birimini Haziran ayında oluşan aşağı yönlü kanalın üzerine getirdi.

Bir Twitter kullanıcısı, çoğu bitcoin yatırımcısının devasa bir artıştan önce aşağı doğru büyük bir düzeltme beklediği göz önüne alındığında, yeni bir boğa piyasasının başlamasının hala erken olduğunu düşündüğünü söyledi. Brandt, “eğer çok fazla beklerse, sonsuza kadar bekleyebileceklerini” söyleyerek cevap verdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ