Kripto para sektöründe uzman kişilerin 28 Mart'ta Bloomberg'e yaptığı açıklamada, Ethereum ağı geliştiricilerin diğer projelere geçmesiyle yeni ağlardaki yerini kaybettiği belirtildi.

Uzmanlar Açıkladı: Ethereum Yeni Ağlardaki Yerini Kaybediyor!

Kripto para sektöründe uzman kişilerin 28 Mart'ta Bloomberg'e yaptığı açıklamada, Ethereum ağı geliştiricilerin diğer projelere geçmesiyle zemin kaybettiğini belirtildi.

2015 yılında piyasaya sürülen Ethereum, ilk olarak geliştiricilerin merkeziyetçi olmayan uygulamalar (DApps) geliştirebilecekleri, ilk madeni para tekliflerini (ICO'lar) yapabilecekleri ve akıllı sözleşmeler yazabilecekleri bir platform sağladı. Birçok kişi bunu Bitcoin’in (BTC) yerine geçecek bir platform olarak gördü.

Bloomberg'e göre, geliştiriciler şu anda EOS ve Stellar gibi diğer platformları tercih ediyor. Ocak ayında, DApp kullanıcılarının yüzde 28'i Ethereum ağındayken, EOS ağını kullananlar yüzde 48'i ve Tron ağını kullananlar ise yüzde 24'lik bir dilimi oluşturuyordu.

Multicoin Capital Management'in kurucu ortağı  Kyle Samani, “Asıl gerçek şu ki, son altı ila dokuz aylık bir süreçte, Ethereum dışında başka seçenek yoktu. Şimdi var. "

İkigai kripto para koruma fonu kurucusu Travis Kling, “Bugün Ethereum'a sahip olmak, ağın gelecekte ne olacağını düşündüğünüz bir çağrı seçeneği. Ethereum rakip projelerinin geliştiricilerle, kullanıcılarla, platformun üzerine inşa edilen DApps ile çekiş yapması, piyasa tarafından Ethereum'un genel değerine zararlı olarak görüleceği ve eter üzerinde olumsuz bir fiyat etkisi olabileceğini belirtti."

Ethereum vakfının bir üyesinin bildirdiğine göre, belirteci tekliflerinin çoğunluğunun hala Ethereum ağı üzerinde yapılmakta olduğunu ve geliştiricilerin özel tabanının rekabet gücünü koruyacağını belirtti.

    “Ethereum hakkında gerçekten parlayan şey canlı topluluğu. Herkes, pazardan bağımsız olarak nedeni oluşturmaya ve desteklemeye devam ediyor.”

Bu haftasonunun başlarında, Ethereum kurucu ortağı ve kripto topluluğunda öne çıkan yüz Vitalik Buterin, kripto topluluğunun erken cypherpunk günleriyle ilişkili bireyciliğin ötesinde gelişmesi gerektiğini savundu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ