Domain Money CEO'su, “bu endüstrinin olgunlaşmasının esas olduğunu” ve düzenlemenin bu olgunlaşma yolunda çok önemli bir adım olduğunu savundu.

Uzmanlar, Kripto Endüstrisinin Olgunlaşmak İçin Düzenlemeye İhtiyacı Olduğunu Düşünüyor

Kripto para birimi düzenlemesi, piyasa dibe vurdukça ve çeşitli blok zinciri projeleri çöktükçe sıcak bir konu olmaya devam ediyor. Domain Money CEO'su Adam Dell, "bu endüstrinin olgunlaşmasının esas olduğunu" ve düzenlemenin bu olgunlaşma yolunda çok önemli bir adım olduğunu savundu.

Bitcoin (BTC) 20.000 $ seviyesinin altında işlem gördüğü için 28 Haziran'da Fox Business News tarafından "Cavuto: Kıyıdan Kıyıya" adlı bir gösteride bu duyguyu paylaştı. Dell, çeşitli platformlar yüksek düzeyde spekülatif faaliyetlerde bulunduğundan düzenleyici politikaların gerekli olduğuna inanırken, temeldeki yatırımcılar bu risklere aşina olmayabilir. "Bu tehlikeli bir kombinasyon," diye ekledi.

Domain Money adlı şirketi, yatırımcıları kararlarının tam olarak farkında olmaları için dijital varlıklarla ilişkili riski değerlendirmeye teşvik ettiğini söylemeye devam etti. “Kripto para birimi getirileri muhteşem olabileceğinden, bununla ilişkili riskler var” dedi.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, geçen ay bir Meclis komitesine verdiği demeçte, kripto piyasasındaki çöküşlerin, özellikle daha spekülatif yatırımlar halkı sular altında bıraktıkça, federal düzenlemeye duyulan ihtiyacı daha da artırdığını söyledi.

Microstrategy CEO'su Michael Saylor da kripto düzenlemesi fikrine katılıyor, ancak bir madde var. Yatırımcıların “aydınlanmış düzenleme” olana kadar Bitcoin'e bağlı kalmaları gerektiğine inanıyor. Onun sözleri şöyle:

Aydınlatılmış düzenlemenin bu on yılda geleceğine güvenim tam. Bu düzenlemeyi alana kadar güvenli seçim Bitcoin. Kullanım durumu bir emtiadır, bir para birimi veya menkul kıymet değil, güvendiğiniz bir yerde kontrol ettiğiniz bir emtiadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ