Uzmanlar, BTC ile 100.000 dolara kadar çıkabilen parabolik bir yıl sonu bekliyorlar.

Uzmanlar, BTC ile 100.000 dolara kadar çıkabilen parabolik bir yıl sonu bekliyorlar . Bitcoin (BTC), sahipleri mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.000 doları yeniden test etmeye zorlarken, 50 bin dolarlık kritik seviyeye yaklaşıyor.

Yılın ilk çeyreğinde Bitcoin (BTC) rallisinin zirvesinde, çoğu model ve tahmin, dijital varlığın yılı 100.000 doların üzerinde sonlandırdığına işaret etti. Bununla birlikte, Bitcoin'in 29.000 dolarda dibi gören bir piyasa düşüşünden sonra çoğu uzman ve yatırımcı bu tahmine olan güvenini kaybetti. Son haftalarda, Bitcoin 45 bin dolar ile 48 bin dolar aralığında ticarete geri döndü. 50 bin dolarlık pozisyon, Kayıp Korkusu'nu (FOMO) kolayca tetikleyebilecek ve BTC'yi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.000 $'ı test etmek için sonuna kadar zorlayabilecek çok önemli bir psikolojik pozisyon olarak görülüyor.

Uzmanlar şimdiden patlayıcı bir Q4 öngörüyorlar. Decentrader analisti Filbfilb, bir sonraki dalganın BTC'yi 85.000 doların üzerine ve 100.000 doların üzerine çıkaracağına inanıyor.

  Decentrader Analisti Filbfilb:

Dolayısıyla, yakın vadedeki yükseliş sinyalleriyle birlikte, şimdi 100.000 dolarlık psikolojik engeli aşmadan önce BTC dolarını 85.000 dolara çıkaran büyük bir koşuya hazırlanıyor olabiliriz,dedi.

Analist, "önemli bir kötü haber olayı" dışında bunu tetikleyebilecek çok az şey olduğunu not ederek aşağı yönlü hareket riskinden de bahsetti.Bitcoin'in boğa döngüsünde hala yolunda olduğuna inanan Michaël van de Poppe, yakın zamanda Bitcoin'in 300.000 dolara kadar yükseldiğini yineledi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Haziran-Temmuz düşüşünü öngören Stok Akış Modeli (S2FX modeli), Bitcoin'in mevcut pozisyondan yaklaşık yüzde 30 kazanarak Ekim'i 63 bin dolardan kapattığını ve kazanımlarını yılı 135 bin doların üzerinde kapatmak için daha da genişlettiğini gösteriyor. Tarihsel olarak, modelin verimli olduğu kanıtlanmıştır ve sahipleri, haklı olmaya devam etmesi konusunda umutsuz olacaktır.

S2FX model yaratıcısı PlanB tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, yatırımcıların Bitcoin'in 100.000 doları aşması konusunda ezici bir şekilde iyimser olduklarını ortaya koydu. PlanB, Bitcoin'in Noel'e kadar nerede ticaret yapacağı sorusunu gündeme getirdi. 120.000'den fazla oydan sonra, yaklaşık yüzde 41'i varlığın 100.000 doların üzerinde olacağına oy verdi. Yaklaşık yüzde 32'si varlığın bunun altında olmasını beklerken, yaklaşık yüzde 15'i 288.000 doların üzerinde olmasını bekliyor.

BTC Yükseliş Yolunda İzlenecek Altcoinler

Daha geniş piyasanın önümüzdeki aylarda Bitcoin tarafından açılan yükseliş yolunu izlemesi muhtemel. Özellikle Ethereum (ETH), kripto paranın yalnızca perakende yatırımcıların değil kurumların da favorisi haline geldiğini gören ağdaki bazı önemli gelişmelerden sonra altcoinlere liderlik etmeye hazırlanıyor. Ethereum rekor kıran döviz çıkışlarını kaydetti, ETH 6.5 bin dolara çıktı

Ripple'ın XRP'si, SEC'in Ripple'ı XRP şeklinde kayıt dışı menkul kıymetler satmakla suçladığı devam eden dava nedeniyle aylarca süren düşüş baskısının ardından iyi bir şekilde kuruldu. Birçoğu, bir Ripple kazancının anıtsal olacağını ve varlığın patlamasına yol açacağını tahmin ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ