Kripto para dünyasında yatırımcılar yönelecek altcoinleri arıyorlar.

Kripto para dünyasında yatırımcılar yönelecek altcoinleri arıyorlar. Bu arayışlar için öncelikli olarak baktıkları ise teknik olarak sağlamlığa sahip projeler. Uzun vade portföy için bakabileceğiniz ve araştırabileceğiniz 4 altcoin ismi vermek istiyoruz. Projelere bakarak yönünüzü çizme imkanına sahipsiniz.

Öncelikli olarak vurgulamak istediğimiz ilk proje Ethereum. Ethereum bildiğiniz üzere altcoin’lerin kralı hükmünde. Ethereum blok zinciri ortadan kaldırsanız bir çok altcoin de yok olur. Ethereum’un yeni nesil internetin yani Web 3.0’ın altyapısını hazırladığı da unutulmamalı.

Bir değer önemli projemiz Avalanche. Kripto para dünyasında henüz 1.5 yıllık bir geçmişe sahip olsa da projenin kat ettiği mesafe gerçekten de heyecan uyandırdı. Projenin kendi blok zincirine sahip olması önemli bir avantaj.

Üçüncü altcoin’imiz Polkadot(DOT). Bilindiği üzere Polkador blok zincirlerin birbiriyle birlikte çalışmalarına imkan sağlıyor. Polkadot’un aynı zamanda Web 3.0 olarak isimlendirilen merkezi olmayan bir blok zinciri internetine yönelik bir temel olarak tasarlandığını belirtelim. Polkadot ayrıca NFT’ler geliştirmeye de imkan tanıyor ve bunları metaverse ile bütünleştiriyor.

Dördüncü ve son altcoin’imiz ise Cosmos yani kısa ismiyle ATOM. Projenin en önemli özelliği blok zincirlerinin karşılaştığı en önemli zorlukları çözmesi. Projenin en önemli hedeflerinden biri Proof of Work sisteminin çevreye yönelik verdiği zararları en aza indirmek. Ayrıca yavaş, pahalı ve ölçeklenemez olan sistemlere karşı bir alternatif olması da Cosmos’a ayrı bir değer katıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ