Uzun vadeli bir eğilim göstergesi, Bitcoin'de varlığın kısa, on bir yıllık tarihinde sadece dördüncü kez düşüş eğiliminde.

Uzun Vadeli Bitcoin Göstergesi, Bir Sonraki Manik Aşamanın Önünde Neye İşaret Ediyor?

Uzun vadeli bir eğilim göstergesi, Bitcoin'de varlığın kısa, on bir yıllık tarihinde sadece dördüncü kez düşüş eğiliminde.

Bununla birlikte, bir sonraki boğa piyasası ve manik FOMO satın alma aşaması başlamadan önce ilk kripto para birimi için daha fazla olumsuzluk olacağı anlamına gelmez.

Uzun Vadeli Gauss Kanalı Ayı Çevirmek Üzere, Ama Gösterge Fiyat Eyleminin Ardında Gecikebilir

Bir tüccar olarak, yapılan teknik analizlerin çoğu, günlük, saatlik ve hatta 5 dakikalık fiyat çizelgeleri gibi daha kısa zaman aralıklarına özel ilgi gösterir. Dayanak varlığın temel değeri de çok daha az önemlidir.

Ancak yatırımcılar için, uzun vadeli zaman aralıklarına odaklanan teknik analiz ve temel analiz, devam eden başarı için en iyi stratejidir.

Bazı göstergeler uzun vadeli analiz için daha uygundur, diğerleri ise kısa vadeli ticaret pozisyonları için en iyi sonucu verir. Ancak, daha uzun zaman dilimlerinde en iyi performansı gösteren bu göstergelerin çoğu gecikmeli göstergeler olarak hareket eder ve genellikle fiyat eylemi gerçekleştikten sonra sinyaller gösterir.

Böyle bir gösterge Gauss Kanalı ve şimdi Bitcoin'de düşüş eğilimi gösteriyor. Ancak, göstergenin fiyat hareketinin gerisinde kaldığı için düşünüldüğünde, düşüş eğilimi zaten gerçekleşti mi, yoksa daha aşağı yönlü mü?

Bitcoin Fiyatı 2020 Boyunca Konsolide Edilecek, Kripto Mania İki Yılda Geri Dönüyor

Oldukça hassas bir kripto analisti olan Dave the Wave'e göre Gauss Kanalı, geçtiğimiz Haziran ayında Bitcoin'deki “mini parabolden” kalan etki nedeniyle düşüş eğiliminde.

Ralli neredeyse bir yıl önce gerçekleşti, ancak gecikme göstergesi şimdi aşağı doğru dönüyor.

Gösterge kırmızıya dönerse, Gaussian Channel'ın haftalık zaman dilimlerinde Bitcoin fiyat listelerinde kırmızıya döndüğü sadece dördüncü kez işaretleyecektir.

Önceki ayı piyasalarında, gösterge yeşile dönmeden ve uzun bir boğa koşusuna çıkmadan önce sadece bir kez kırmızıya döndü.

Analistin grafiği, 2020'nin geri kalanının birleştirilmek için harcanacağını, 2021'in ise varlığın eski tüm zamanlarının en yüksek seviyesini 20.000 dolardan kırmaya çalışacağını gösteriyor.

Her zaman yeni ve tam bir Bitcoin manisine doğru yeni bir itme 2022'ye kadar geri dönmeyecek.

Gauss Kanalı'nın gecikmeli ivmesi öngörüye mükemmel bir şekilde uyuyor. Gösterge tekrar düşerse ve birkaç ay daha konsolidasyon gerçekleşirse, bu yıl 10.000 doların üzerinde bir kırılma meydana gelmeyebilir.

Üst düzey finans uzmanlarına göre, bu seviye, perakende FOMO'yu tetiklemenin anahtarıdır. Bununla birlikte, kripto para birimi 20.000 $ 'ı geri aldığında, gerçek havai fişeklerin ne zaman başlayacağı bilinmiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ