Ethereum, beş yıl bekledikten sonra Birleştirme için hazır. Geçişin bir sonraki kripto rallisini etkileyebileceğine dair varsayımlar var.

Ethereum, beş yıl bekledikten sonra Birleştirme için hazır. Geçişin bir sonraki kripto rallisini etkileyebileceğine dair varsayımlar var.

Evan Van Ness'e göre, uzun zamandır beklenen Ethereum birleştirmesi 19 Eylül'de yapılacak. Ness, 14 Eylül'de yayınlanan bir tweet'te ifşayı yaptı ve Ethereum birleşmesinin Eylül ayı başlarındaki Bellatrix güncellemesinden sonra gerçekleşeceğini ve bunun da iş kanıtı konsensüsünden vazgeçeceğini belirtti.

Eylül Ortasında Yapılması Planlanan Ethereum Merge

Ness'in Twitter hesabına yüklediği programa göre, Ethereum ayrıca yaklaşan Merge dışında bir dizi test ağı başlatmayı bekliyor. Beklendiği gibi, Goerli/Prater istemci sürümleri bu ayın 27'sinde veya 28'inde olacak. Kısa bir süre sonra 8 Ağustos'ta Prater Bellatrix, ardından aynı ayın 11'inde Goerli Merge.

Ethereum Merge, blok zinciri için önemli bir olaydır. Sonunda ağı, eskimiş iş kanıtı algoritmasından hisse kanıtına yükseltecek. Ayrıca yükseltme, yeni fikir birliği katmanı olan Beacon Chain ile blok zincirinin mevcut yürütme katmanı arasındaki ilişkiyi gösterir.

Yeni Ethereum sürümü, enerji yoğun madenciliği ortadan kaldırarak madencilik gücü sorununu ele alacak. Ek olarak, ağ, stake edilen ETH kullanılarak daha güvenli olacaktır. Proof-of-stake, dağıtılmış konsensüs yoluyla işlemleri doğrulamanın başka bir yoludur. Peercoin, 2011 yılında hisse ispatını kullanan ilk dijital para birimiydi. Çevreyi çevre dostu yapmanın yanı sıra, güncelleme ölçeklenebilirliği ve sürdürülebilirliği artıracak.

Başarılı bir Ethereum Birleştirmesinin kripto pazarını olumlu yönde etkileyebileceğine dair spekülasyonlar da var. Tüm pazar, geçişi beş yıldır bekliyordu ve başarılı geçiş bir ralliye neden olabilir.

Birleştirme Öncesinde Ethereum'un Artan Girişleri

Ethereum Merge haberinden haftalar önce kurumsal yatırımcıların ilgisi artmaya başlamıştı. Art arda üç hafta boyunca, yatırım ürünleri, yılın başlarında güçlü çıkışlar kaydettikten sonra girişler gördü. Ocak ayından bu yana Ethereum, diğer kripto para birimleri gibi ciddi fiyat düzeltmeleri gördü. Tüm kripto piyasası, birçok dijital varlığın değerlerinin önemli bir yüzdesini kaybetmesiyle baskı altında kaldı. Yılın başından bu yana, Ethereum fiyatı da yüzde 70'ten fazla düştü.

Yazma sırasında ETH 1,221,90 dolardır. Kripto varlığı son 24 saatte yüzde 12.73 kazandı ve 148 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, 24 saatlik işlem hacminde 5.145 kazanç elde etti.

Geçen hafta, Ethereum ürünleri 7,6 milyon dolarlık net giriş çekti CoinShares bir raporda girişler hakkında yorum yaptı:

Girişler, 2022 çıkışlarını 460 milyon ABD Doları'lık bir zirveye getiren ardışık 11 haftalık çıkışlara katlanan duyarlılıkta mütevazı bir dönüş olduğunu gösteriyor. Duyarlılıktaki bu gelişme, Ethereum'un iş kanıtından hisse kanıtına geçtiği ve bu yılın ilerleyen saatlerinde gerçekleşen birleşme olasılığının artmasından kaynaklanıyor olabilir,dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ