2019, Bitcoin'in fiyatı oldukça iyi bir şekilde sona erdi ve SEC hala bir ETF'yi onaylamadı ve ilginç olan, yeni yıl da Bitwise Asset Management'ın bir ETF başvurusunu geri çekmesiyle benzer bir model izledi.

Van Eck Yakın Gelecekte SEC Tarafından Onaylanacak bir Bitcoin ETF Öngörmüyor

2019, Bitcoin'in fiyatı oldukça iyi bir şekilde sona erdi ve SEC hala bir ETF'yi onaylamadı ve ilginç olan, yeni yıl da Bitwise Asset Management'ın bir ETF başvurusunu geri çekmesiyle benzer bir model izledi. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu'nun borsada işlem gören bir fonu onaylama konusunda isteksizliğini göstermeye devam etmesi ile, birkaç yatırımcı ve tüccar yakında herhangi bir zamanda bir Bitcoin ETF’nin gündeme gelmesi ihtimalinden vazgeçti.

Kripto para piyasasında Bitcoin ETF'den sonra en çok arananlardan biri VanEck / SolidX Bitcoin ETF idi. Bununla birlikte, bu teklif Eylül 2019'da VanEck dijital varlık stratejileri Direktörü Gabor Gurbacs ile geri çekildi ve daha sonra topluluğa bir ETF getirmenin hala “en öncelikli” olduğunu ve düzenleyicilerle çalışmaya devam edeceklerini garanti etti.

Bloomberg ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, Van Eck Associates CEO'su Jan Van Eck bu konuyu kısaca anlattı. Bazı spekülatörler ile hemfikir olan Jan Van Eck, aslında, komisyonun yakın gelecekte bir Bitcoin borsa yatırım fonunu onaylayacağını beklemediğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Yakında bir Bitcoin ETF görmüyorum. Yani evet, […] akredite yatırımcıların ona erişmesine izin veren araçlar, sorun değil. Ancak yine de düzenleyici koruma olmadan Bitcoin'e yatırım yapan on milyonlarca bireysel Amerikalı var. ”

Bununla birlikte, CEO bir Bitcoin ETF hakkında iyimser bir görüşe sahip olmasa da, şirket bir ETF'ye benzer bir Bitcoin ürünü başlattı, ancak sadece nitelikli kurumsal yatırımcılar için. VanEck SolidX Bitcoin ETF, kurumsal yatırımcıların geleneksel ve birincil aracılık hesaplarında işlem görebilen fiziksel olarak desteklenen bir Bitcoin ürününe erişmesine izin veren 144A hisse ihraç etti.

 Komisyonun karar alacağı bir sonraki borsada işlem gören ürün, karar gününün 26 Şubat 2020 civarında olması planlanan Wilshire Phoenix Fund tarafından önerilen ürün.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ