Üst düzey finans yetkilileri, Rusya'ya yönelik ekonomik yaptırımların geniş kapsamlı etkilerini tartışırken, VanEck'teki yatırım uzmanları, bu sonuçları Bitcoin (BTC) ve potansiyel rezerv varlıkları olarak altın için ne anlama gelebileceği açısından

Üst düzey finans yetkilileri, Rusya'ya yönelik ekonomik yaptırımların geniş kapsamlı etkilerini tartışırken, VanEck'teki yatırım uzmanları, bu sonuçları Bitcoin (BTC) ve potansiyel rezerv varlıkları olarak altın için ne anlama gelebileceği açısından ölçmeye çalıştı.

1955'te kurulan tanınmış bir küresel yatırım yöneticisi olan VanEck'teki yükselen piyasalar (EM) tahvil yatırım ekibi, “rezerv para birimleri için sistemi değiştirmiş olabilecek” yaptırımların potansiyel etkisini ölçmeye çalışan ve aşağıdakileri açıklayan bir düşünce deneyi gerçekleştirdi. süreç 30 Mart tarihli bir blog gönderisinde. Kendi sözleriyle, “yeni altın veya Bitcoin destekli para birimi rejimlerinin ortaya çıkışını ölçmeye çalıştılar”.

Rezerv Varlık Olarak Bitcoin ve Altın

Bu düşünce deneyini gerçekleştirmek için, her ikisinin de rezerv varlık haline geldiği aşırı bir senaryoda Bitcoin ve altını hesaplamak için bir çerçeve geliştirdiler. Her ikisinin de sınırlı bir arzda olması nedeniyle Bitcoin ve altını böyle bir varlık için iyi bir seçim olarak görüyorlar. “Sonuç olarak, altın ve Bitcoin için yukarı yönlü potansiyel olarak dramatik” dediler.

%82 tarihsel doğruluğa sahip kripto topluluğu, 30 Nisan 2022 için Bitcoin fiyatını belirliyor.FDIC sigortalı banka, daha fazla Bitcoin satın almak için Bitcoin teminatlı 205 milyon dolarlık krediyi kapattı. Robert Kiyosaki, ABD dolarının "patlamak üzere" olduğu konusunda uyardı, Bitcoin, ETH, SOL satın almayı tavsiye etti

Çerçevelerini kullanarak, bu iki potansiyel rezerv varlığın altın için ons başına yaklaşık 31.000 dolar ve Bitcoin başına yaklaşık 1.300.000 dolar civarında tahmini değerlerine ulaştılar ve “finansal ve parasal sistemler üzerindeki daha büyük baskılara uyum sağlamanın daha da yüksek fiyatlar ürettiğini” eklediler.

Ancak, bunların yalnızca “olmayabilecek veya tamamen gerçekleşmeyebilecek aşırı senaryolar” için tahminler olduğu ve yatırımcıların miktar ve olasılığı kendi varsayımlarına göre ayarlamaları gerektiği konusunda uyarıyorlar.

Bitcoin Veya Altın Neden Rezerv Varlık Olarak Kabul Edilir?

VanEck'e göre bu, dünyanın ilk kez Rusya gibi büyük bir ekonomik ve finansal aktöre yönelik yaptırımları deneyimlemesi. Bu durumda ekip şuna inanmaktadır: “Merkez bankalarının rezerv karışımlarını, şu ya da bu ölçüde, dolar (ve euro ve yen) zararına ve başka bir şeyi artıracak şekilde değiştirmeleri muhtemeldir. ABD, Euro Bölgesi ve Japonya'nın Rusya Merkez Bankası'na uyguladığı yaptırımlar, Rusya'nın dolar, euro ve yen rezervlerinde esasen “kayboldu”. Sonuç olarak, bazı merkez bankaları ve özel aktörler rezervlerini çeşitlendirecek.”

Bu yatırım uzmanlarının görüşüne göre bankalar, “merkez bankalarının düşünmesi ve satın alması en kolay şey” olması nedeniyle altına odaklanabilir. Buna karşılık, “şimdilik yükselen piyasalarda daha önde gelen fiyat belirleyiciler” olan ve “daha çevik olan ve aynı temel motivasyona tepki veren” özel sektör aktörleri, dikkatlerini kripto para birimlerine çevirebilir.

Basın zamanında Bitcoin fiyatı 45.198 dolardı ve önceki gün yaşanan dramatik düşüşün ardından toparlanmaya yavaş bir yol aldı. Şu anda 24 saatlik dönem için %4.32 düşüşle işlem görüyor.

7 günlük Bitcoin fiyatı

Ani düşüşten önce, CoinMarketCap verilerine göre, amiral gemisi dijital varlık birkaç gün boyunca 47.000$ seviyesinin üzerinde işlem görüyordu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ