Vanuatu BTC ile vatandaşlık veriyor

Gün geçmeye görsün Bitcoin ile ilgili yeni yeni haberler gelmeye devam ediyor. Bina, arsa, otomobil vb. Bitcoin ile satışlarından sonra şimdide durum vatandaşlık satışına dönmüş durumda. Vanuatu ismi verilen ada ülkesi Avustralya kıtasına çok yakın biryerde yer almakta, ve 44 Bitcoin karşılığında vatandaşlık verme kararı almışlar.

Hükümetlerinin yeni aldığı bir karar ile 44 Bitcoin ile vatandaşlık satmaya başlamışlar. Aslında uzak olduğuna bakmayın 114 ülkeye birden vizesiz giriş-çıkış yapabiliyorsunuz. Bence bayağı avantajlı bir durum, tabiki fiyat konusuna gelirsek çok az kişinin tanıdığı(bildiği) bir ülkenin vatandaşlığına 44 Bitcoin harcanırmı bunu zaman gösterecek.

Günümüz fiyatlarını ele aldığımızda 44 BTC, yaklaşık 700-800 bin Türk liralara tekabül ediyor. Ancak burada söz konusu ne kadarlık bir ücret olduğu değil, bir ülke tarafından Bitcoin'in benimsenmesi ve vatandaşlık hakları için kullanılması umut verici. Bitcoin'in neredeyse hayatımızın her yerine nüfuz etmesi ve çoğu yerlerde ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi çok fazla uzun sürmeyek gibi duruyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ