Birkaç rapor, madencilerin, işletme maliyetlerini karşılamak için daha fazla dijital para satmaya zorlamak için zar zor kar elde ettiğini açıkladı.

Varlık Kurtarmayı Etkileyen Bitcoin Madenci

Birkaç rapor, madencilerin, işletme maliyetlerini karşılamak için daha fazla dijital para satmaya zorlamak için zar zor kar elde ettiğini açıkladı.

CryptoQuant CEO'su Ki-Young Ju'ya göre, burada kalıp kalmamaya karar vermelerinin zamanı geldi.

Varlık bir toparlanma için mücadele ederken, Bitcoin fiyatı şu anda 21.000 doların biraz altında seyrediyor. İlginç bir şekilde, raporlar, dijital varlığın zirveye geri dönme çabasının, madenci “kapitülasyon olayının” meydana gelmesiyle büyük ölçüde dengelendiğini açıkladı. Birkaç rapor, madencilerin, işletme maliyetlerini karşılamak için daha fazla madeni para satmaya zorlamak için zar zor kar elde ettiğini açıkladı. Arcane araştırması son zamanlarda önemli miktarda Bitcoin'in şu anda madencilerin cüzdanlarından ayrıldığını bildirdi.

2022'nin ilk dört ayında, halka açık madencilik şirketleri Bitcoin üretiminin %30'unu sattı. Madenciliğin düşen karlılığı, bu madencileri Mayıs ayında satış oranlarını üretimlerinin %100'ünden fazlasına çıkarmaya zorladı.

Ayrıca, önde gelen Bitcoin madencilerinden biri olan Bitfarms, son birkaç hafta içinde 62 milyon dolara 3.000 Bitcoin sattı. Bu, likiditesini artırmak içindi. Son madenci “kapitülasyon olayı”, madencilerin bu ay 500 milyon dolardan fazla Bitcoin sattığını tahmin eden Coin Metrics tarafından doğrulandı.

Bitcoin Hash Ribbons da kapitülasyona döndü ve bazı madencilerin blok ödülleri maliyeti karşılayamadığı için madenciliği durdurduklarını gösteriyor. Zincir üstü veri firması CryptoQuant'ın kıdemli analisti Julio Moreno'ya göre bu, Bitcoin'in dibinin muhtemelen vadesinin geldiğini gösteriyor. Bu, kapitülasyon olaylarının Bitcoin satışının son aşamasından önce geldiğini gösteren tarihsel kalıplara dayanmaktadır.

Verilerimiz, önceki döngülerde tipik olarak piyasa diplerinden önce gelen, meydana gelen bir madenci teslim olma olayını göstermektedir.

Alıcılar Hala Bitcoin Piyasasını Mı Yönetiyor?

Durum ne olursa olsun, çoğu Bitcoin madencileri aktif kalır. Ağ temellerinin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 30 trilyondan biraz düştüğü gözlemlendi. CryptoQuant CEO'su Ki-Young Ju'ya göre, burada kalıp kalmamaya karar vermelerinin zamanı geldi. Ayrıca, Coinbase'den ortalama çıkışın 9 yılın en yüksek seviyesine ulaştığını belirterek balinaların gelişini selamladı. Aynı şey ortalama girişler için de söylenebilir.

Ancak yatırımcı ve analist Rekt Capital, ayıların hala piyasanın doğrudan kontrolünde olduğunu belirten alıcıların hakimiyetine dikkat çekti.

Aşırı satış hacmi artışının ardından mevcut BTC alım tarafı hacmi, 200 haftalık MA'da 2018 Ayı Piyasası alıcı takip hacmi seviyelerinden hala düşük. Mart 2020'yi satın alma tarafı takibi bir yana bırakın.

Uzmanlar ayrıca hash oranındaki düşüşün ağın madencilik zorluğunu düşürmesine neden olduğunu açıklıyor. Ancak, zorluk ayarı iki haftada bir yapıldığından, ağ ancak bir süre sonra madenciler ile dengeye ulaşabilir. En son 22 Haziran'da oldu. Bu, madencilerin zorla satılmasıyla birleştiğinde Bitcoin için herhangi bir toparlanmayı olumsuz etkileyebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ