Sorunsuz bir fırlatma elde etmek için ek testler, Cardano'nun Vasil sert çatalındaki gecikmenin bir başka nedenidir.

Sorunsuz bir fırlatma elde etmek için ek testler, Cardano'nun Vasil sert çatalındaki gecikmenin bir başka nedenidir. Kripto analistleri, ADA için başka bir güçlü yükseliş koşusu öngörüyor.

Cardano'nun merakla beklenen Vasil hard forku yine ertelenecekti. Sorunsuz bir başlatma sağlamak için başka bir test, gecikmenin bir nedenidir. Başlangıçta plan, bu ay hard fork'u dağıtmaktı. Ancak Cuma günü, IOHK'nın teknoloji yöneticisi Kevin Hammond, birkaç hafta daha gecikme olacağını belirtti.

Cardano'nun yönetim tokeninin (ADA) fiyatı, agresif oran artışlarına ve kripto kışına rağmen yükselişini sürdürdü. Birçok balina ve yatırımcı, Vasil sert çatalı nedeniyle Cardano'ya daha fazla yatırım yaptı ve devam ettirdi. Soru şu ki, Vasil hard fork'taki bir başka gecikmenin ardından ADA fiyatı yükselişini koruyabilir mi?

Gecikme Sebebi?

Vasil hard fork, Cardano ağının performansını ve ölçeklenebilirliğini önemli ölçüde artıracak. Geçen ay, ağ geliştiricileri çözülmesi gereken yedi hata ortaya çıkardı, ancak yine önemli bir hata yok. Ayrıca geliştiriciler, beklenmeyen sorunlar olmadığından emin olmak için daha fazla test yürütüyor.

Yine de, Cuma günü yayınlanan Cardano 360 ile bir röportajda, IOHK'nın teknoloji yöneticisi Kevin Hammond ve başkan yardımcısı Tim Harrison daha fazla sorun değerlendirmesine, ek testlere ve birkaç hazırlığa ihtiyaç olduğunu söyledi. Bu nedenle, Vasil hard fork'unda bir gecikme olacaktır.

“Şu anki bakış açımıza göre, Vasil hard fork birkaç hafta daha ortaya çıkmayabilir. Bu kısa gecikme önemlidir. Tüm hisse havuzu operatörleri, borsalar ve geliştiriciler, hard fork'tan geçmeye ve onlar ve diğer blok zinciri kullanıcıları için sorunsuz bir süreç sağlamaya hazır olmalıdır.” Bu arada Cardano'nun özellikle Twitter'daki sosyal medya faaliyetlerindeki düşüş, ADA'nın işlem hacmini olumsuz etkiliyor.

Cardano ekibi veya IOHK yaklaşmakta olan hard fork hakkında yeni bir bilgi vermediği için birçoğu artık ADA'da işlem yapmıyor. Bununla birlikte, Cardano ağındaki geliştirici faaliyetleri gün geçtikçe güçlenmeye devam ediyor. Şu anda ağ üzerinde geliştirilmekte olan 1000'den fazla proje var.

ADA Başka Bir Yükseliş Koşusunda Mı?

Ayrıca, ADA'nın fiyatı son 60 gündür 0,50$ aralığında işlem görüyor. Bununla birlikte, 0,43 $ fiyatı en güçlü destek seviyesi olmaya devam ediyor. ADA'nın fiyatı, çoğu teknik göstergede, özellikle RSI, MACD ve Lux algoritmasında yükseliş gösteriyor. Bu nedenle, fiyatı yakında büyük ölçüde artabilir. ADA'nın fiyatı şu anda son 24 saatte yüzde 5'ten fazla artışla 0,53 dolar.

Popüler kripto analisti Michael Van De Poppe'nin "altcoin'lerin muhtemelen yüzde 100-200'lük başka bir koşuya başlayacağını" söylemesi şaşırtıcı değil. Ayrıca, ADA'nın Vasil sert çatalından sonra 1 doların üzerinde işlem göreceğini tahmin ediyor.

Önceki hard forklara dayanarak, tokenlerin fiyatı genellikle bir hard fork'tan hemen sonra önemli ölçüde yükselir. Ayrıca, başka bir kripto analisti olan Rudo Viljoen, Van De Poppe'nin Cardano hakkındaki olumlu görüşünü paylaşıyor. ADA göstergelerinin uzun vadede satın alma fırsatı gösterdiğini de sözlerine ekledi. Bu nedenle, Cardano'nun birçok üyesi gecikme konusunda gereksiz yere endişelenmiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ