El Salvador'un ana akım Bitcoin'i benimsemesi, devam eden boğa koşusu sırasında vatandaşlar ABD doları tasarruflarını Bitcoin için giderek daha fazla değiştirdikçe ivme kazanıyor.

El Salvador'un ana akım Bitcoin'i benimsemesi, devam eden boğa koşusu sırasında vatandaşlar ABD doları tasarruflarını Bitcoin için giderek daha fazla değiştirdikçe ivme kazanıyor.

El Salvador'un ana akım Bitcoin'i benimsemesi, devam eden boğa koşusu sırasında vatandaşlar ABD Doları tasarruflarını Bitcoin için giderek daha fazla değiştirdikçe ivme kazandı. Başkan Nayib Bukele, El Salvador'un şirket içi cüzdan hizmeti Chivo'dan elde edilen verilere dayanarak bu yeni gelişmeyi Twitter'da paylaştı. Başkan Bukele, “İnsanlar Chivo ATM'lerinden çektiklerinden çok daha fazla dolar koyuyorlar” dedi.

Chivo, 24.076 Havale Talebinin "Bir Günde 3.069.761,05 Dolara Kadar Eklendiğini" Bildirdi

Başkan Bukele ayrıca, Chivo'nun 24.076 havale talebinin "bir günde 3.069.761,05 dolara kadar eklendiğini" bildirdiğini belirtti. Yargı yetkisi dahilinde USD'den Bitcoin'e dönüşümlerdeki artış, benimseme sırasında başlangıçta genel halktan dirençle karşılaşan yatırımcı duyarlılığındaki bir değişikliği yansıtıyor. Daha önce bildirildiği gibi, Salvador hükümeti Bitcoin kullanımı için yakıt sübvansiyonları ve vergi muafiyetleri gibi çeşitli sübvansiyonlar sunuyor. El Salvador, Bitcoin'i yasal bir ihale olarak kabul ettikten sonra 200'den fazla kripto ATM'si kurarak onu ABD ve Kanada'dan sonra üçüncü en büyük kripto ATM ağı haline getirdi.

 El Salvador, 205 Kripto ATM Dağıttıktan Sonra Birleşik Krallık'ın Kripto ATM Sayısını Aştı

El Salvador, esas olarak yerel Bitcoin işlemlerini ve Bitcoin'i ABD dolarına dönüştürmeyi kolaylaştırmak için 205 kripto ATM'sini dağıttıktan sonra Birleşik Krallık'ın kripto ATM sayısını aşmıştı. Daha önce, Salvador hükümeti, Bitcoin boğa piyasası sırasında elde edilen karı kullanarak 4 milyon dolarlık bir veteriner hastanesi inşa edeceğini duyurdu. Başkan Bukele, veteriner hastanesinde 4 ameliyathane, 4 acil servis, 19 muayenehane ve rehabilitasyon alanının yer alacağını söyledi. “Bu paranın bir kısmını şuna yatırmaya karar verdik: Tüylü dostlarımız için bir veteriner hastanesi,”dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ