Dijital sanattan ipoteklere kadar, blok zinciri teknolojisi geleneksel endüstrileri alt üst ediyor ve büyük yatırımcıları ön plana çıkarıyor.

Dijital sanattan ipoteklere kadar, blok zinciri teknolojisi geleneksel endüstrileri alt üst ediyor ve büyük yatırımcıları ön plana çıkarıyor.

Kripto para piyasası son aylarda önemli bir ilerleme kaydedemedi, ancak bu endüstrinin inşaatçılarını inşa etmekten alıkoymadı. Fungible olmayan tokenlar (NFT'ler), kripto ipotekleri, blok zinciriyle çalışan hücresel ağlar ve Web3 oyunları, risk sermayedarlarının ilgisini çekti. Girişim fonları blok zincirinin en umut verici değer oyunlarını hedeflemeye devam ederken, bu yeni ve tanıdık yatırım temaları, VC Roundup'ın en son baskısında yer alıyor.

a16z Yeni NFT Fonunu Yönetiyor

Andreessen Horowitz'in blok zinciri endüstrisine girişi, yatırım ekibinin büyük bir bölümünün Curated adlı yeni bir karşılıksız token fonunu desteklemesinin ardından bu ay devam etti. 30 milyon dolar değerindeki fonun tek amacı NFT sanat eserlerini satın almak ve tutmak. Tech Crunch'a göre, a16z çalışanları arasında Marc Andreessen, Arianna Simpson, Chris Dixon, Andrew Chen ve John Lai fonun yatırımcıları. NFT'ler ve geleneksel sanat, giderek artan bir şekilde enflasyonist bir ortamda değer depoları olarak görülüyor. İlginç bir şekilde, a16z, kripto endüstrisinde çok uzun zaman önce olan en az 2020'den beri NFT'lerden bahsediyor.

 NFT'ler Hakkında Kızmanıza Gerek Yok

Kripto ipotek kredisi veren Milo, 17 milyon dolar aldı. Kripto odaklı fintech girişimi Milo, girişim firmaları M13, QED Investors ve MetaProp'tan A Serisi finansmanda 17 milyon dolar topladı. Milo, finansmanı, kullanıcıların dijital varlıkları ev kredileri için teminat olarak koymalarına olanak tanıyan 30 yıllık bir kripto ipoteği içeren ürün tekliflerini geliştirmek için kullanacak. Milo'nun 30 yıllık konut kredisi, Ocak ayında kullanıma sunulduğundan beri şimdiden 7.400'ün üzerinde başvuru aldı. Şirketin ilk ürünü - yabancı uyruklular için bir ipotek çözümü  90'dan fazla ülkeden 500 milyon dolarlık başvuruda bulundu.

Kripto Dostu Neobank 77 Milyon Dolar Artırdı

İskandinav neobank Lunar, 2 milyar dolarlık bir değerlemeyle 77 milyon dolar topladıktan sonra yeni bir kripto para birimi platformu ve işletmeler arası hizmet başlatmayı planlıyor. Kripto alım satım hizmeti başlangıçta sadece beş varlığa odaklanacak: Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve Dogecoin (DOGE). Şirketin kripto gambiti, dijital varlık ticaretinde oldukça büyük bir artış yaşayan bir bölgede daha tüketici odaklı sektörlere hizmet etme arzusunu yansıtıyor. Tech Crunch'a göre, Lunar, Mayıs ayında kapanması beklenen bir sonraki finansman turu için şimdiden sermaye artırıyor.

FreedomFi 9,5 Milyon Dolarlık Finansman Turunu Kapattı

Kripto dostu 5G geliştiricisi FreedomFi, tüketicilerin dijital varlıkları kullanarak küçük hücre ağlarının dağıtımlarını kitle kaynaklı hale getirmelerini sağlayan bir Web3 platformunu geliştirmek için 9,5 milyon dolarlık fon sağladı. A Serisi turu Blueyard Capital, Qualcomm Ventures ve Samsung Next tarafından finanse edildi. FreedomFi, tüketici düzeyinde hücresel baz istasyonlarının daha geniş bir şekilde benimsenmesini ilerletmek için 2021'de Helium blok zinciri ile ortaklık kurarak dijital varlık alanına çoktan girdi.

Web3 Platformu Joyride 14 Milyon Dolar Artırdı

Web3 oyun platformu Joyride Games kısa süre önce BITKRAFT Ventures, SuperLayer, Coinbase Ventures, Animoca Brands, Dapper Labs ve Solana Ventures dahil olmak üzere blockchain'in en büyük girişim fonlarından bazıları tarafından finanse edilen 14 milyon dolarlık bir başlangıç turunu kapattı. Joyride platformu, temel olarak blok zinciri destekli e-sporlar ve sosyal oyunlar oluşturmak ve başlatmak isteyen geliştiricilere yöneliktir. Şirket, yakın gelecekte platformunda ilk oyun projelerini başlatmayı planladığını söyledi.

Crypto Unicorns, 26 Milyon Dolarlık Token Satışını Kapattı

Web3 oyun geliştiricisi Laguna Games, Polygon tabanlı NFT koleksiyonu Crypto Unicorns için 26 milyon dolarlık token satışını tamamladı. En büyük alıcılar arasında TCG, Backed VC, ACME Capital, BITKRAFT Ventures, Delphi Digital, Polygon Studios ve CoinFund yer aldı. Laguna Games, toplanan tüm fonların, yönetimi zamanla topluluğa devredilecek olan Crypto Unicorns DAO Hazinesine tahsis edileceğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ