VeChain temeli, büyük VeChain ana ağ yükseltmesi (PoA 2.0) ile ilgili oylama hakkında bir güncelleme sağlar.

VeChain: 20 Ekim, VET Blok Zinciri ve Tüm Topluluk İçin Tarihi Değiştirecek

VeChain temeli, büyük VeChain ana ağ yükseltmesi (PoA 2.0) ile ilgili oylama hakkında bir güncelleme sağlar.
VIP-222'nin VeChainThor ana ağı ile uygulanması, Nakamoto ve NFT konsensüsünün temel takaslarını çözecektir.
Önde gelen kurumsal L1 blockchain kuruluşu VeChain, yükseltilmiş oylama platformunda (VeVote) tüm paydaşların oylamasını başlatacağını duyurdu. Twitter duyurusuna göre, tüm paydaşların oyları 20 Ekim 2022'de yapılacak ve VIP-22'yi VeChainThor ana ağına entegre etmeye çalışacak.

Bu teklif uygulanırsa, VeChain kesinlik kazanır ve Nakamoto ile BFT konsensüsünün önemli bir takasını çözer. Böylece, VeChain mükemmel bir gerçek dünya kamu blok zinciri haline gelir. Diğer önemli özelliklerin yanı sıra ölçeklenebilir ve tam güvenli bir blok zinciri.

Ölçeklenebilirlik, blok zincirinin sürekli artan kullanımı yönetmesini sağlarken, kesinlik ağın karma verileri anında güvence altına almasını sağlar. Bu yeni duyuru, blok zincirinin büyük VeChain ana ağ yükseltmesine (yetki kanıtı, PoA 2.0) oy vermeye başlayacağını belirttiği 12 Ekim güncellemesinden bir hatırlatmadır.

Oylamanın Önemi
 

Sürekli artan talep ile işletmeler operasyonlarını iyileştirmenin yollarını arıyor ve blok zinciri teknolojisini bu hedefe ulaşmanın bir yolu olarak görüyor. VeChainThor, iki popüler blok zinciri türünün en iyi özelliklerini birleştirerek gerçek dünya kullanıcıları için en iyi platform olmayı hedefliyor. Platform, düşük karbonlu bir platform olduğu için işletmeler ve hükümetler için çekici.

Düşük karbonlu bir platform olarak, VeChainThor'un veri kalitesini garanti edebileceği anlamına gelir. Platform, tüm karbon verilerinin güvenliğini garanti eder ve on milyonlarca bu tür veri noktası olsa bile bunları her düzeyde doğrulanabilir hale getirir.

PoA2.0 ana ağ yükseltmesi, VeChainThor'u dinamik bir küresel sistem haline getirme ve büyük ölçekli sürdürülebilirlikle ilgili programları mümkün kılma konusunda güçlendirecektir. Böyle bir girişimin bir örneği döngüsel ekonomidir. VeChain, Bitcoin ve Ethereum'un devrimlerini gerçekleştirmesiyle aynı şekilde kendi başına bir devrime öncülük ediyor.

VeChain Genişletmesi

VeChain, çeşitli sektörlerdeki ortaklıklar aracılığıyla ağını genişletmeye devam etti. Blok zinciri, Ağustos 2022'de üç büyük dönüm noktasına ulaştı. Uzman NFT çapraz zincir köprü oluşturucularından oluşan ekip, XP.Network, köprüsünü VeChainThor ana ağında başlattı. Böylece blok zincirinin NFT topluluğunun yeni topluluklara ve diğer blok zincirlere erişmesini sağlar.

Aynı ay içinde VeCarbon, bir VeCarbon-karbon yönetimi SaaS sistemi geliştirmek için Amazon Web Services (AWS) ile bir anlaşmaya vardı. Bu sistem, AWS'nin kurumsal müşterilere güvenilir bir karbon emisyonu yönetim sistemi ve veri güvenliği sunmasına olanak tanır. Bu özellikler, herhangi bir bulut altyapısı için çok önemlidir.

Yine de aynı ayda Kamboçya'nın en büyük premium alkollü içecek ithalatçısı ve dağıtıcısı, yenilikçi bir güvenlik etiketi (ABS) uygulamaya başlayacağını açıkladı. ABS, VeChainThor blok zinciri ile oluşturulmuş NFC özellikli bir etiket olan 'Attwood Blockchain Sticker'ın kısaltmasıdır.

Üç yıl önce San Marino Cumhuriyeti, VeChainThor blok zincirini benimseyerek onu ilk karbon nötr ülke haline getirdi. PoA2.0 yükseltmesinin duyurusu, ağın yerel jetonu (VET) üzerinde olumlu bir etki yaratmadı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ