VeChain'in 'Web3 for Better' teknik raporu, Çevresel, Sosyal ve kurumsal Yönetişim (ESG), Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SDG) arayışında blockchain teknolojisinden yararlanmayı amaçlamaktadır.

VeChain CEO

VeChain'in 'Web3 for Better' teknik raporu, Çevresel, Sosyal ve kurumsal Yönetişim (ESG), Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SDG) arayışında blockchain teknolojisinden yararlanmayı amaçlamaktadır.
VeChain, Web3 katılımcılarını ve diğer paydaşları ödüllendirerek tüm süreci oyunlaştırmaya çalışır.

ABD, Avrupa ve dünyanın diğer bölgelerindeki düzenleyiciler kripto endüstrisi üzerindeki kontrollerini sıkılaştırırken, Hong Kong son zamanlarda kripto dostu bir yaklaşıma doğru ilerliyor. Hong Kong, Asya'nın bir kripto merkezi olarak ortaya çıkmaya çalışıyor ve bu konuda çeşitli önlemler başlattı.

Hong Kong'un en iyi düzenleyicileri, bölgenin kripto endüstrisini şekillendirmek için etkili bir strateji geliştirmek üzere kripto endüstrisi liderleriyle görüşmeye başladı. Ayrıca, birkaç Hong Kong merkezli kripto firmasına bankacılık ve finansmanı kolaylaştırmanın yollarını arıyorlar. Böyle bir son gelişmede, VeChain CEO'su Sunny Lu, yeni Vechain teknik incelemesini ve platformun ileriye dönük vizyonunu sunarken Hong Kong Hazine Başkanı ile bir toplantıya katıldı.
Geçen hafta VeChain, Boston Consulting Group (BCG) ile ortaklaşa geliştirilen ve Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetişim (ESG), Sürdürülebilir Kalkınma arayışında blockchain teknolojisinin kullanımındaki büyük değişimi vurgulayan 'Web3 for Better' teknik incelemesini yayınladı.

Vechain, 'Web3 For Better' teknik incelemesinde, blok zincirinin gücünü kullanarak sürdürülebilirlik sorunlarının üstesinden gelmek için kapsamlı bir yaklaşım benimsiyor. Bu şekilde, sürdürülebilirlik zorluklarını ele almada son derece şeffaf, verimli ve modüler bir Web3 firmaları ve bireyler ağı yaratmayı amaçlamaktadır.

Bu ekosistemler, kullanıcıların aktif katılımını ve katılımını ödüllendiren "oyunlaştırma" yaklaşımını benimseyecektir. İşte VeChain'in en son 'Web3 for Better' teknik incelemesinde öngördüğü şey.

Web3'ün Rolünü Yeniden Tanımlamak

Web3, internetin yanı sıra veri sahipliğinin demokratikleşmesini tanımlamak için kullanılan daha geniş bir terimdir. Şimdiye kadar, Web2'de internet benimsenmesi bir yandan ölçeklenirken, en iyi teknoloji devleri dünya çapında büyük bir kullanıcı verisi yığınını konsolide etti.

Web3, "kullanıcıların verilerini değişmez bir şekilde oluşturabilecekleri, sahiplenebilecekleri ve tam olarak kontrol edebilecekleri ve ilk kez ondan değer üretebilecekleri" bir ortam sunarak bir adım öteye gidiyor. Aracılara ihtiyaç duymadan, kullanıcıların birbirleriyle doğrudan değer alışverişinde bulunmalarına da olanak tanır. Bu nedenle, çoğu kişi Web3'ü "Değerlerin İnterneti" olarak adlandırır.

Yaklaşık 19.000 kişinin katıldığı BCG anketine göre, %16'sı son satın almalarında sürdürülebilirliği en önemli kriter olarak gösterdi. Ayrıca, yanıt verenlerin büyük bir yüzdesi, ürün veya hizmetlerin ihtiyaçlarını geniş bir yelpazede karşılaması durumunda sürdürülebilir seçimler yapacaklarını belirtti.

Ayrıca, Web3'ün gücünden yararlanan VeChain, tüketicileri ödüller ve teşviklerle motive etmek için tüm süreci oyunlaştırmayı planlıyor. Oyunlaştırma süreci yalnızca topluluk katılımını artırmakla kalmayacak, aynı zamanda tüketici davranışlarına ilişkin daha derin içgörüler üreterek elde tutmayı artıracaktır.

VeChain'in Blockchain Biyosferi

Bu, teşvik ekosistemlerini ve doğrudan katılımı kullanarak sürdürülebilirliği desteklemek için VeChain tarafından benimsenen devrim niteliğinde bir yaklaşımdır. Blockchain biyosferleri, temel olarak belirli ihtiyaçları çözmek için endüstriyi kapsayan ekosistemlerdir. VeChain notları:

Blok zinciri biyosferlerinin gelişmesi için, bir ekosistemin iş modeli ekonomik açıdan mantıklı olmalı ve ister işletme ister birey olsun, her aktör için doğru teşvikleri sağlamalıdır. Yeni ekosistemlerin yerleşmesi için, yeni, daha geniş değer kavramlarını dahil etmeli, yeni bir tür ekonomik yaklaşım yaratmalı ve toplum yanlısı ve çevre dostu davranışları ödüllendirmeli/teşvik etmeliyiz.

En son tanıtım belgesinde VeChain, Web3 yaklaşımıyla ikinci el moda pazarı gibi farklı sektörlerde nasıl etkili çözümler bulunabileceğini açıklıyor; elektrikli araç aküsü geri dönüşümü; 3D Baskı ve Tedarik Zinciri; ve daha fazlası.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ