Zamanla, VeChain Vakfı, blok zinciri ve gerçek dünya arasındaki boşluğu kapatmaya yönelik çabalarını hızlandırmaya devam etti.

VeChain, Dünyadaki Her Şirket İçin Karbon Ayak İzi Yönetimi İçin Küresel Standarttır

Zamanla, VeChain Vakfı, blok zinciri ve gerçek dünya arasındaki boşluğu kapatmaya yönelik çabalarını hızlandırmaya devam etti.
Protokol, VeCarbon'u “dijital karbon emisyonu veri yönetiminin geleceği” olarak görüyor.
Önde gelen kurumsal düzeyde bir L1 akıllı sözleşme platformu olan VeChain Foundation, gerçek dünyaya hazır teknolojisiyle yeşil devrime öncülük etmeye hazır olduğunu doğruladı. Protokol, güncellemeyi Cuma günü Twitter gönderisinde verdi. VeChain'e göre, blockchain de dahil olmak üzere yeni ortaya çıkan güçlü araçlar gerektiren artan sayıda karbon yönetimi ve sürdürülebilirlik girişimlerinin ardından kararı aldı.

Zamanla, VeChain Vakfı, blok zinciri ve gerçek dünya arasındaki boşluğu kapatmaya yönelik çabalarını hızlandırmaya devam etti. “Hem işletmeler hem de geliştiriciler için daha düşük giriş engellerini” ortadan kaldırabilecek araçlarla yenilikçileri güçlendirmeyi amaçlıyor. Bunu başarmak için Walmart China, BYD Auto, PICC, Shanghai Gas ve diğerleri dahil olmak üzere ünlü kuruluşlarla ortaklıklar kurdu.

Özellikle, VeChain, endişe verici bir opaklıkla harap olan ve bu nedenle “daha önce hiç görülmemiş bir ölçekte uluslararası işbirliği” gerektiren karbon emisyonu veri yönetiminde blok zinciri teknolojisinin sınırsız uygulanmasına inanıyor. Bu gelişme, bildirildiği gibi, VeChain'i "bu kesin sorunu çözmek için VeChainThor kamu blok zincirinde blok zinciri odaklı bir karbon emisyonu veri yönetimi SaaS platformu" olan VeCarbon'u geliştirmeye itti.

VeCarbon'un vesilesiyle VeChain, kamu blok zincirinin gücü aracılığıyla karbon emisyonlarında hüküm sürmek için sürekli olarak dönüştürücü çözümler sunmayı hedefliyor. Protokol, VeCarbon'u “dijital karbon emisyonu veri yönetiminin geleceği” olarak görüyor.

VeCarbon, dijital karbon emisyonu veri yönetimine yardımcı olacak . VeChain Foundation
Ayrıca platform, yazılımının artan karbon yönetimi ve sürdürülebilirlik girişimlerini tamamlama kapasitesine sahip olduğuna inanıyor. VeCarbon, tasarlandığı gibi, kurumlara yeni nesil sanal araçlar sağlar. VeChain'e göre bu, işletmelerin "karbon emisyon verilerini ölçmelerine ve bilgilendirmelerine" yardımcı oluyor. Ek olarak, blok zinciri odaklı mekanizma, işletmelerdeki karbon yeteneklerinin yönetimine yardımcı olur. Bu, “hassas, hedefli azaltma çabalarının” önünü açıyor ve işletmelerin düşük karbon hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyor.

Bugün, VeChain tarafından geliştirilen VeCarbon SaaS platformu, artık çok sayıda kimya, yapı malzemeleri, yiyecek ve içecek, kağıt ve ulaşım endüstrisinde çalışmaktadır. Ayrıca karbon ayak izinin hesaplanmasını, “ürünlerin karbon ayak izinin görselleştirilmesini ve karbon piyasalarındaki yeni finansal hizmetleri” kolaylaştırır.

Özellikle, karbon emisyon yönetimi SaaS mekanizması, Çin'in ulusal emisyon muhasebesi metodolojisi ile yerleşik uyumluluğa sahiptir. Ayrıca “24 ana sektörü kapsayan değiştirilebilir önceden ayarlanmış parametrelere” sahiptir. Bu ön ayarlar, bildirildiği gibi, herhangi bir ihtiyacı tamamlamak veya diğer yasal yargı yetkilerine bağlılığı sağlamak için sorunsuz bir şekilde değiştirilir. Ek olarak, tek bir tıklamayla uyumlu çok sayıda karbon envanteri ve çıktı hesaplamasını kolaylaştırma eğilimindedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ