VeChain tarafından oluşturulmuş NFT blockchain Exoworlds, bir blockchain oyun firması olan sp4ce games ile resmi ortaklığını duyurdu.

VeChain, ExoWorlds İle Yeni Ortaklık Yoluyla Milyar Dolarlık Blockchain Oyun Pazarına Giriyor

VeChain tarafından oluşturulmuş NFT blockchain Exoworlds, bir blockchain oyun firması olan sp4ce games ile resmi ortaklığını duyurdu.
Veriler, yatırımcıların bu yıl blockchain oyun firmalarına yaklaşık 3,5 milyar dolar akıttığını gösteriyor.
Salı günü, VeChainThor blok zinciri üzerine kurulu Sci-Fi NFT blok zinciri Exoworld, yeni bir ortaklığın onayını tweetledi. Duyuruya göre Exoworld, blockchain oyun nişinde büyüyen bir güç olan Sp4ce oyunlarıyla ortak olacak. Duyuru ayrıca Sp4ce oyunlarının Exoworld'e içerik oluşturma, strateji, pazarlama ve diğer temel büyüme tekniklerinde yardımcı olacağını ortaya koydu.

Nihai amaç, Exoworld'ü bir sonraki seviyeye taşımaktır. Ortaklık, VeChain teknolojisinin artık blockchain oyun sektöründe konuşlandırıldığı anlamına geliyor. Bu, VeChain ekibi ve topluluğu için bir başka büyük kilometre taşıdır.

VeChain'in kısa varoluşunda kaydettiği önemli ilerlemeyi daha da vurguluyor. Ayrıca, VeChain'in PoA konsensüs algoritmasının, blockchain tabanlı çevrimiçi oyunlar geliştirmek için uygun olduğunu da kanıtlıyor. PoA tabanlı çözümler, oyunlara minimum işlem maliyeti avantajı sunar. Ayrıca VeChain PoA ağı, Ethereum'dan üç kat daha hızlı olduğu için sunucu iş yükünü azaltır.

Blockchain Oyun Endüstrisi Büyümeye Devam Ediyor

Bu arada, zincir üstü analiz firması DappRadar'dan alınan veriler, blok zinciri tabanlı oyun oynamanın 2021'in ilk çeyreği ile 2022'nin ilk çeyreği arasında yüzde 2.000 arttığını gösteriyor. Bu artış, blok zinciri tabanlı oyun oynamanın tüm blok zinciri faaliyetlerinin yüzde 52'sini oluşturduğu anlamına geliyor.

Mart 2022 itibariyle, 1,22 milyon benzersiz aktif cüzdan (UAW), blockchain oyunlarına bağlandı. O zamanlar 600 milyon doların üzerinde bir köprü hack'i yaşamasına rağmen, Axie Infinity hala bu UAW'lerin 22.000'ini oluşturuyordu. Blockchain oyunlarındaki büyümeye en önemli katkılardan biri, Ethereum yan zincirlerinde oynayarak kazanılan NFT oyunlarının artan popülaritesidir.

2022'nin başından bu yana, başta Aavegotchi, Crazy Defense, Arc8 ve Pegaxy gibi platformların katkısıyla Polygon'un oyun faaliyetlerinde yaklaşık yüzde 220'lik bir artış oldu. Bununla birlikte, BSC ve Ronin'de blockchain oyun aktivitesinde önemli bir düşüş oldu.

Düşüş, geçen yıl birçok oyuncunun oldukça değişken zincirlerdeki risklerini azaltmaya çalışmasıyla başladı. Bu arada, bu sektördeki fonlama 2021'in ilk çeyreği ile 2022'nin ilk çeyreği arasında yüzde 150 arttı ve oyun markaları 2022'nin ilk çeyreği için toplam 2,5 milyar dolar fon aldı.

O çeyrekte en yüksek fonlamayı alan markalardan biri, 5 milyar dolarlık değerlemenin ardından yatırımcılardan 360 milyon dolar alan Animoca Brands oldu. Kripto kışına rağmen, blockchain ile ilgili oyun firmalarının finansmanı 2022'nin ilk çeyreğinde kesilmedi.

Bir yatırım bankası olan drake star partnerlerinden alınan veriler, bu blockchain oyun şirketlerinin 2022'nin üçüncü çeyreği için kripto alanındaki tüm özel finansmanın yaklaşık yüzde 50'sini topladığını ortaya koydu. Veriler, yatırımcıların bu yılın Ocak ayından bu yana bu alana yaklaşık 3,5 milyar dolar yatırım yaptığını ekledi.

Bu yatırımlara ve büyümeye rağmen, birçoğu hala bu blockchain tabanlı oyunların ana akım olarak benimsenmesinden şüphe ediyor. Yine de VeChain, bu hızla yükselen kripto sektörünün büyümesinde etkili olmaya devam edecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ