Sınıflandırma kuruluşu DNV, SHI ve VeChainThor projesine ilk blockchain SoF ödülünü verdi.

VeChain, Güvenli Veri Akışı Uygulamaları İçin Samsung İle Ortaklık Kuruyor – MEÖ Fiyatını 2$

Sınıflandırma kuruluşu DNV, SHI ve VeChainThor projesine ilk blockchain SoF ödülünü verdi.
Tanınma, SHI ve VeChainThor'un ilk blockchain destekli nakliye siber güvenlik ürününü dağıtmasıyla geldi.

Dünyanın en büyük gemi yapımcılarından biri olan Samsung Heavy Industries (SHI), VeChainThor blok zinciri ile ortaklık kurdu. Ortaklık, SHI'nin blockchain teknolojisini kendi Samsung Otonom Gemisi (SAS) projesine uyguladığını görüyor. Ayrıca teknolojiyi, çalışan bir gemide SVESSEL eLogbook veri akışlarına uyguladı.

Dünyanın en büyük denizcilik endüstrisi klas kuruluşu olan DNV, bu başarıyı bir basın açıklamasında açıkladı. Risk yönetimi kurumu ayrıca, bu başarıyı elde ettiği için SHI'ye ilk blockchain Gerçeklik Beyanı (SoF) ödülünü verdi.

DNV'ye göre bu başarı, blockchain teknolojisinin gemilerde güvenli veri akışı uygulamaları için kullanılma potansiyelini gösteriyor. DNV, denizcilik sektöründe siber güvenliğin güçlendirilmesinin, denizcilik ve açık deniz sektörünün artan bir ihtiyacı olduğunu açıklıyor.

"Bu, özellikle endüstri daha dijital hale geldikçe" diye ekliyor. Daha fazla dijitalleşmeyle, nakliye tersaneleri, nakliye şirketleri, imalatçılar ve klas kuruluşları aktif olarak akıllı ve otonom gemiler geliştiriyor ve doğruluyor.

Özellikle SHI ve VeChainThor projesi, SHI'nin SAS Çarpışma Riski Endeksi ve En Yakın Yaklaşma Noktasına Uzaklık navigasyon bilgileriyle ilgilidir. Ayrıca, blockchain teknolojisi aracılığıyla IMO MEPC.312(74)'ü karşılayan SVESSEL eLogbook'u piyasaya sürdü.

Denizcilik sektörü, gemilerin dijital devriminin bir başka anahtarı olarak siber güvenliğe önem veriyor. Blockchain teknolojisi, otonom gemiler için veri güvenliğinde çığır açıyor,

SHI'nin Gemi ve Offshore Araştırma Enstitüsü Direktörü, Başkan Yardımcısı Dong Yeon Lee yaptığı açıklamada.

SHI'nin Gemi ve Offshore Performans Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Hyun Joe Kim de DNV'nin tanınmasına dikkat çekti. SHI'nin Daejeon Ar-Ge Merkezi'nde düzenlenen ödül töreninde projenin sadece başlangıç olduğunu belirtti.

"Bu sadece başlangıç, ancak gerçek gemilerde siber güvenliği etkilediği için blockchain teknolojisini göstermeye ve doğrulamaya hevesliyiz" dedi.

VET, VeChain'in Çoklu Ortaklığının Desteğiyle Yükselmeye Hazırlanıyor

VeChainThor'un SHI ile ortaklığı, onu gemi siber güvenliğinde bir kullanım durumu bulan ilk blok zinciri yapıyor. Bununla birlikte, hafif ve sürdürülebilir blok zincirinin ana akım endüstrilerde ilk kez bir etki yaratması değil.

Daha önce Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi, VeChain'in bira üretim endüstrisinde devrim yaratmadaki rolünü vurguladı. Rapor, VeChain'in sürdürülebilir karbon yönetimi çözümünün, bira üretim zincirinin her aşamasının çevre koruma davranışını ölçebileceğini belirtiyor.

Ekosistemin yerel belirteci olan VET, son 24 saatte %0,54 artışla şu anda 0,0186 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, VeChainThor blok zinciri daha da fazla benimsendiğinde fiyat yakında yeni zirveler görebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ