VeCarbon, profesyonel karbon danışmanlığı ve karbon azaltma metodolojisi hizmetlerinden yararlanır ve işletmelerin karbon azaltma stratejileri üzerinde çalışabilmelerini sağlar.

VeChain Karbon Emisyonunu %95 Azaltıyor – VET

VeCarbon, profesyonel karbon danışmanlığı ve karbon azaltma metodolojisi hizmetlerinden yararlanır ve işletmelerin karbon azaltma stratejileri üzerinde çalışabilmelerini sağlar.
Raporlara göre VeCarbon, gıda endüstrisindeki şirketlerin karbon emisyonlarını yönetmelerine yardımcı olan bir karbon yönetim sistemi özelliğine sahip.

Blockchain teknolojisi ile gerçek dünya arasındaki boşluğu kapatmak amacıyla, VeChain Vakfı kısa süre önce VeCarbon platformunu başlattı. VeCarbon, hükümetlerin "karbon nötrlüğü, emisyon hedeflerine ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına" yardımcı olan, blockchain destekli bir hizmet olarak muhasebe yazılımıdır (SaaS).

VeCarbon, profesyonel karbon danışmanlığı ve karbon azaltma metodolojisi hizmetlerinden yararlanır ve işletmelerin karbon azaltma stratejileri üzerinde çalışabilmelerini sağlar. VeChain Foundation'a göre proje, dijital karbon yönetimi hizmetlerine yönelik talebi karşılamak üzere platformu hızla ölçeklendirmek için blockchain özellikli bir dijital inovasyon platformu oluşturmayı amaçlıyor.

VeCarbon gururla Çin'in karbon nötr stratejisine katkıda bulunuyor ve kimya, yapı malzemeleri, yiyecek ve içecek, kağıt, ulaşım ve daha fazlasını içeren çok çeşitli sektörlerden kaynaklanan emisyonlarla mücadele ederek küresel sürdürülebilir kalkınma hedeflerine katkıda bulunuyor.

VeChain ayrıca, Birleşmiş Milletler Küresel Kurumsal Net Sıfır Yolu tarafından vurgulanan küresel gıda üretimi zorluklarını ciddi şekilde dikkate alan VeCarbon'un Gıda Karbon Yönetimi Platformu üzerinde de çalıştı. Raporlara göre VeCarbon, gıda endüstrisindeki şirketlerin karbon emisyonlarını yönetmelerine yardımcı olan bir karbon yönetim sistemi özelliğine sahip. Bu nedenle, emisyon azaltımını hesaplamak için bir karbon azaltma metodolojisi kullanır. Bunu, ulusal gıda üretimine rehberlik edecek ölçütler sağlayarak yapar.

VeChain Vakfı, VeCarbon'un Teknolojinin Ötesinde Olduğunu Söylüyor

VeCarbon'un emisyon azaltma sistemini entegre eden paydaşlar, işletmelerin karbon varlıklarını dijitalleştirmek ve yönetmek için bir karbon varlık modülüne sahip oluyor. Karbon emisyonu azaltma stratejileri, platform tarafından “dijital karbon varlıklarına ilişkin önemli verilerin niceliksel hesaplama hizmeti ve denetimi/dokümantasyonu” sağlanarak uygulanmaktadır.

Daha fazla işletme ekosistemini değiştirdiğinde, daha rafine ve kesin karbon verileri elde edilir. Bu, VeCarbon'un ürünlerdeki son derece hassas karbon etiketlerine ek olarak daha iyi bir içgörü sunmasını sağlar. Etiketin ambalaj ve lojistik, hammadde, satın alma vb. konuları kapsadığı söyleniyor. Küresel ekonomide artan sürdürülebilirlik çağrılarıyla birlikte bu teknolojinin tüketicilerin doğru kararlar almasına yardımcı olmasının yanı sıra pazarlama fırsatları da sağladığı söyleniyor.

VeChain Vakfı, VeCarbon'un yalnızca teknolojinin ötesinde var olduğunu açıklıyor. Bir araç olarak, toplumu ilerleterek ve insanlığa hizmet ederek şeffaflığı ve güveni artırın.

VeChain'de, blockchain teknolojisi için gerçek dünya kullanım durumlarına öncülük etmekten gurur duyuyoruz. Bu bir devrim ve günlük hayatımıza doğru hızla ilerliyor. Hepimizi nereye götüreceğini görmek için çok heyecanlıyız, bu yüzden heyecan verici bir yolculuk vaat eden bu yolculuk için bize katılın!

VeChain Vakfı, yıllar boyunca işletmeler ve geliştiriciler için benimseme engellerini ortadan kaldıran ve giriş engellerini azaltan araçlar yaratarak inşaatçıları ve yenilikçileri güçlendirmeye çalıştı.

VET şu anda 0,01 dolardan işlem görüyor. Gelişmenin fiyatı üzerinde bir etkisi olsa da, yakın zamanda 1 dolara ulaşması pek olası değil.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ