VeChain, Mastercard ve Alipay, Avustralya'nın Çin'e 76 milyar dolarlık ihracata odaklanan yeni APAC Provenance Council'ı destekleyen ağır oyuncular arasında yer alıyor.

VeChain, Mastercard ve Alipay Avustralya-Çin Tedarik Zinciri Konsorsiyumu

VeChain, Mastercard ve Alipay, Avustralya'nın Çin'e 76 milyar dolarlık ihracata odaklanan yeni APAC Provenance Council'ı destekleyen ağır oyuncular arasında yer alıyor.

VeChain, Mastercard ve Alipay, Asya Pasifik bölgesindeki tedarik zinciri izleme ve finansman pilotlarına milyonlarca fon sağlamış olan yeni APAC Provenance Council'ı destekleyen ağır isimler arasında yer alıyor.

Konsorsiyum, özellikle Avustralya'dan Çin'e 76 milyar dolarlık ihracata odaklanarak, blockchain kullanarak yiyecek, şarap ve ürünlerin doğrulanması ve izlenmesi için kapsamlı çözümler sunacak.

Ticaret finansmanı Çin dışında Mastercard ve Çin'e giden mallar için Alipay Avustralya'nın izniyle olacaktır. Ürünler genel blockchain olarak VeChain veya izin verilen defter olarak Mastercard Provenance kullanılarak izlenebilir.

Tedarik zinciri takibi, Avustralya Hükümeti'nin son Ulusal Blockchain Yol Haritası'nda tanımlanan önemli bir kullanım örneğiydi ve Avustralya'nın Çin'e yapılan ihracatın değerindeki payı 2019'da diğer ülkelere göre % 38 rekor seviyeye ulaştı.

Çeşitli aşamalarda daha hızlı ödemeler

Ekonomik kilitlenmenin şirketin nakit akışlarını kötü etkilemesi nedeniyle, sevkiyatlar tedarik zinciri boyunca hareket ettikçe çeşitli taraflara "kilometre taşı" ödemelerini sağlamak için benzersiz bir satış noktası olacaktır.

Örneğin, blockchain Avustralya'da bir gümrük takas gümrükünü kaydettiğinde otomatik olarak% 30, Çin'de gümrüklere ve teslimatta kalanlara vurduğunda % 30 daha otomatik olarak ödenebilir. Anlık ödemeler, hesapların bir ay sonra kapanmasını beklemek yerine dijital bir cüzdanın kredisi kullanılarak yapılabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ