VeChain, okyanuslardaki plastik atıkların geri kazanılmasına yardımcı olmak için bir pazar kuruyor.

VeChain, Milyar Dolarlık Pazarı Fethetmek Ve Doğa Anayı Kurtarmak İçin Geri Kazanılmış Okyanus Atığı Plastiği İçin Pazarlar Kuruyor

VeChain, okyanuslardaki plastik atıkların geri kazanılmasına yardımcı olmak için bir pazar kuruyor.
Fikir, yoksulluğu azaltırken okyanusu temiz tutmak için toplayıcıları sponsorlara dönüştürmektir.

IUCN'ye göre her yıl farklı kullanımlar için 300 milyon ton plastik üretiliyor. Bunun dışında, her yıl 14 milyon ton plastik okyanusa karışıyor. Plastiklerin tüm deniz çöplerinin yüzde 80'ini oluşturduğunu not etmek ilginçtir. Ne yazık ki birçok ülke, nehirlere ve okyanuslara sızıntılara neden olan ve uzun vadede insan sağlığını ve gıdayı etkileyen plastik kirliliğini önleyecek kaynaklardan yoksundur.

Bu duruma karşı mücadele tedbirlerinin bir parçası olarak VeChain (VET), okyanuslardaki plastik atıkların geri kazanılmasına yardımcı olacak bir pazar kuruyor. Fikir, yoksulluğu azaltırken okyanusu temiz tutmak için toplayıcıları sponsorlara dönüştürmektir.

#VeChain Teknik Yol Haritası Sürdürülebilir Dijital Ekosistem Uygulamaları #1 :
Plastik Krediler Yoluyla Plastik İzlenebilirlik ve Plastik Tarafsızlık.
Plastik Kredi Ekosistemi 2024'ün 1. çeyreği sonuna kadar teslim edilebilir$VET #DigitalEcosystems #Sürdürülebilirlik ♻️🌱🌊@TheOceanCleanup @ReseaP pic.twitter.com/4R6R3S1bY3

— Splendid.vet Ⓥ (@SplendidMite) 21 Şubat 2023

Bu döngüsel ekosistemler, koleksiyonculardan sponsorlara kadar tüm paydaşları teşvik ediyor, %100 şeffaflık yaratıyor ve okyanuslarımızı temizlerken yoksulluğun azaltılmasına yardımcı oluyor.

VeChain'in Plastiksiz Okyanuslar Yaratma Tutkusu

VeChain, plastik atığın temizleme alanından atık bankasına olan yolculuğunu sağlamak için yedi adımlı bir izleme süreci oluşturmak üzere ReSea ve DNV ile bir ortaklık duyurduğu 2021 yılına dayanan bu proje konusunda çok tutkuluydu. belgelendi. ReSea, "çalıştığımız denizin ötesinde dalgalar oluştururken okyanus plastik krizini sona erdirmeyi" hedefleyen bir projedir.

Proje, Ocak-Nisan 2021 arasında okyanus ve nehirlerden 672.936 lbs plastiği kurtarmayı başardı. VeChain tarafından ToolChain platformu olarak adlandırılan blok zincir tabanlı bir sistem bunda büyük rol oynuyor.

Blok zinciri tabanlı bir izleme sistemi, gerçek zamanlı verileri güvence altına alır ve geri kazanılan plastiğin kaynağını ve yerel bir atık bankasına teslim edilene kadar temizleme sürecinin tüm adımlarını izler. Bu, gerçek orijinalliği ve en yüksek düzeyde izlenebilirliği sağlar.

Projenin arkasındaki ekip, bağışçıların genellikle paralarını gönderdikleri hayır kurumlarının sözlerine güvendiklerine inanıyor. Çoğu durumda, paralarının iyi bir şekilde kullanıldığına dair hiçbir kanıt yoktur. Bu, ReSea tarafından blockchain tabanlı sertifikasyon sürecinin uygulanmasının ardındaki nedenlerin bir parçasıdır. Bu, değişmez, verimli ve manipüle edilmesi çok daha zor olan devasa bir veri toplama sisteminin yürürlükte olmasını sağlar. Bu durumda, bağışçılar sürecin her adımını takip edebilir ve paranın iyi bir şekilde kullanıldığından emin olabilir.

Kullanımlar Diğer Alanlara Uzanır

VeChain'in kullanım durumları, okyanus atıklarını ortadan kaldırma kampanyasının ötesine geçiyor. Blockchain, Bayer China'nın Csecure'u bulmasına yardımcı oldu. Bunun amacı, Bayer klinik araştırma tedarik zincirinde şeffaflığı ve güvenliği geliştirmektir.

Ayrıca VeChain, The E-NewHealthLife adlı blockchain özellikli bir tıbbi veri yönetimi platformu oluşturmak için I-Dante ile ortaklık kurdu. Vechain gelecekte tüm paydaşlar için daha fazla çözüm geliştirmeyi umuyor.

VeChain, yerel makamlar ve düzenleyicilerle uyumlu olurken güven köprüsü kurma ve işe şeffaflık getirme konusunda deneyim biriktiriyor. Tıp ve sağlık sektöründe blockchain teknolojisinin muazzam potansiyeli göz önüne alındığında, VeChain tüm paydaşlar için çözümler geliştirmeye ve yakın gelecekte daha fazla fırsatın peşine düşmeye devam edecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ