Samsung, akıllı gemi veri uygulamasının konuşlandırılması için lider Blockchain Vechain'den yararlanıyor.

VeChain: Milyar Dolarlık Şirket Samsung, MEÖ

Samsung, akıllı gemi veri uygulamasının konuşlandırılması için lider Blockchain Vechain'den yararlanıyor.
VeChain, kullanım durumu lider şirketlere fayda sağlamaya devam ettiği için sektörün önde gelen kişiliklerinden destek alıyor.

Ürün takibini geliştirerek ticari operasyonlara yardımcı olmak için tasarlanan Blockchain ağı VeChain, adının hakkını vermeye devam etti.

Dünya lideri sertifika otoritesi DNV'nin desteğiyle, bu adımı atan ilk Koreli gemi inşa firması olan Samsung Heavy Industries, "Akıllı Gemi Ağı Güvenlik Uygulamasını" Vechain ağında başarıyla devreye aldı.

VechainThor topluluğu, dağıtım hakkında daha fazla ayrıntıyı resmi bir orta gönderide paylaştı ve Vechain blok zincirinin Samsung Heavy Industries tarafından "geminin otonom yelken sistemi (SAS) ve elektronik seyir defteri (eLogBook) için veri iletiminin doğrulanması amacıyla kullanıldığını açıkladı. ).”

Dağıtım, Samsung Heavy Industries uygulamasının DNV'den bir Uyumluluk Sonucu (SoF) sertifikası almasından kısa bir süre sonra gelir ve böylece blok zincirini kullanarak işlemleri gerçekleştirmesine izin verir.

Otonom bilgi paylaşımı geniş çapta benimsendikçe, denizcilik sektörü, denizcilik operasyonlarının ilerlemesi için dijital teknolojilerden yararlanırken, son zamanlarda ağ güvenliğini geliştirmeye yöneldi.

Veriler, gemilerle ve diğer off-shore araçlarıyla paylaşıldığında bilgi değişikliği olasılığını azaltmak için, VeChain nakliye şirketleri, tersaneler ve ilgili diğer kuruluşlar için bir güvenlik çözümü olarak hizmet eder.

Samsung Heavy Industries Gemi ve Offshore Performans Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Dr. Hyun Joe Kim, firmanın kaydettiği ilerlemeyle ilgili heyecanını ve iyimserliğini ifade ediyor.

Samsung Heavy Industries'in, sürekli gelişen SAS Otomatik Navigasyon Sistemine ve SVESSEL eLogbook dijital varlık yönetim sistemimize blockchain teknolojisini uyguladığı için DNV sertifikası alan ilk tersane olmasından çok memnunuz. DNV'nin bu ortak araştırmadaki sıkı çalışmasını çok takdir ediyoruz.

DNV Kore ve Japonya bölge müdürü Vidar Dolonen de Blockchain'in nakliye endüstrisindeki önemini öne sürerek kayda değer bir yorum yaptı. Açıkladı.

Blockchain teknolojisi, gemilerin geleceği için temel bir gereklilik ve yaklaşan denizcilik düzenlemelerine yanıt vermek için gerekli bir koşuldur. Tanınmış bir endüstri kurumuyla işbirliği yapmak, gemiler için daha güvenli dijital sistemlere doğru önemli bir kilometre taşı haline geldi.

Kullanım senaryoları birden fazla şirkete hizmet ettiğinden, VeChain'in benimsenmesi hızla artıyor
Blok zincirinin kullanım durumları sürekli olarak genişlediğinden, VeChain blok zinciri, kemerinin altında birçok başarıya sahiptir.

VeChain'in müşteri tabanı, diğerleri arasında BMW, MicroSoft, PwC gibi popüler markaları içerir. Walmart ayrıca, tedarik zinciri şeffaflığı için Blockchain'i benimsedikten sonra işlem işlemede büyük büyüme kaydeden VeChain'in müşterilerinden biridir.

VeChain ayrıca, VeChain'e sağlam bir proje olarak atıfta bulunarak blok zincirinden olumlu bir şekilde bahseden ABD Senatörü Pat Toomey tarafından da tanındı.

Benzer bir şekilde, DNV'de tedarik zinciri ikiz geçiş departmanı başkanı Michele M., VeChain'in Walmart'ın müşteri tabanına getirdiği avantajlara dikkat çekti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ