Bu yazımızda sizlere VeChain Nedir? Sorusunun cevabını vermeye ve proje hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız.

VeChain Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla VET Token

Bu yazımızda sizlere VeChain Nedir? Sorusunun cevabını vermeye ve proje hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız.

VeChain Nedir?

VeChain, "şeffaf bilgi akışı, verimli işbirliği ve yüksek hızda değer aktarımı sağlamak için güvensiz ve dağıtılmış bir iş ekosistemi" oluşturma misyonuna sahip bir Hizmet Olarak Blok Zinciri şirketidir.

Proje iki yıldan fazladır devam ediyor ve halihazırda çalışan bir ürün kullanan müşterilere sahip. Lüks mallar, tarım, lojistik, gıda / ilaç ve hükümetler dahil olmak üzere birçok endüstri halihazırda VeChain blockchain teknolojisini kullanıyor.

VeChain çok şey yapıyor. Teknolojiyi kullanarak, ürünleri bir tedarik zinciri boyunca takip edebilir, ürünlerin orijinalliğini ve kalitesini garanti edebilir, ayrıca gıda ürünlerinin kalite kontrolünü sürdürebilirsiniz.

VeChain Nasıl Çalışır?

VeChain, öncelikle bir blockchain tedarik zinciri şirketi olarak başladı, ancak o zamandan beri tam teşekküllü bir DApp platformuna dönüştü.

VeChain, öğeleri yaşam döngüleri boyunca izlemek için blockchain teknolojisi ve kendi bünyesinde oluşturulmuş akıllı çiplerin bir karışımını kullanıyor. Akıllı çip, NFC çipleri, RFID izleyicileri veya QR kodları gibi farklı IoT öğelerinde uygulanabilir.

Bu en ilginç teknoloji gibi görünmese de, endüstriler arasında ürün kalitesinin sağlanmasında önemli bir rol oynar. Lüks eşya sektörüne sadece bir örnek olarak bakalım.

Lüks eşya endüstrisi sahte ürünlerle işleniyor - değeri 450 milyar doların üzerinde. Üretim ve dağıtım sırasında birkaç kez el değiştiren Louis Vuitton çantası gibi bir eşya ile, önünüzdeki kişiye otantik bir şey aktaracağına güvenmeniz gerekir.

Geleneksel Tedarik Zinciri

VeChain, diğer blockchain şirketleri gibi, bu güvene olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Sürecin her adımında, olması gerekeni aldığınızı garanti etmek için her öğenin üzerindeki akıllı çipi tarayabilirsiniz. Blok zinciri değişmez bir defter olduğundan, doğru bilgiler aldığınıza güvenebilirsiniz.

Hâlâ mevcut olmasa da, bu teknolojinin kısa süre içinde tüketicilerin elinde olacağını varsaymak çılgınca değil. Yakında, telefonunuzdan hızlı bir tarama yaparak, bu yarım yamalak pazar standı güneş gözlüklerinin gerçekliğini kontrol edebileceksiniz.

Tedarik Zinciri Lojistiği

Sahte korumanın ötesinde VeChain, basitleştirilmiş ürün takibi yoluyla lojistik sistemlerini de iyileştirir. Lojistik karmaşıktır ve genellikle işletmeler arasında değişen birkaç ayrı sistemi içerir. Bu nedenle, tedarik zincirindeki ürünleri takip etmek çok büyük bir acı olabilir. Bu, özellikle verilerin manuel olarak girilmesi gerektiğinde veya işlemler arasında geçiş yaparken geçerlidir.

VeChain'i kullanarak, ilgili tüm verileri almak için öğenin akıllı çipini tararsınız. Bu, işletmelere her zaman güncel bilgiler ve her öğenin doğru bir hesabını sağlar.

IoT cihazlarıyla entegre olan VeChain, kalite kontrolüne de yardımcı olur. Bu, özellikle birkaç derecelik sıcaklık değişiminin tüm bir ürün grubunu mahvedebileceği gıda ve tarım endüstrisinde kullanışlıdır.

VeChain Thor

Şubat 2018'de VeChain, VeChain Thor olarak yeniden markalandı. Yeniden marka, şirketi tedarik zincirinin ötesine, Ethereum'a benzer daha genel kurumsal dapp çözümlerine taşıdı. Yeni platform iki farklı token kullanıyor: VeChain Tokens (VET) ve VeThor Tokens (VTHO).

VeChain Token (VET) Nedir?

VeChain ana ağının uygulanmasından önce, ağdaki tek tokenlar bir ERC20 ikamesi olan VEN idi. Ekip Ethereum'dan kendi blok zincirine geçtiğinde, VEN tokenlerini 1: 100'lük bir değişimde VET ile değiştirdiler.

VET, şirketler tarafından blockchain üzerinde ticari faaliyetler yürütmek için akıllı ödeme para birimi olarak kullanılır. Daha fazla VET sahibi olan işletmelere blok zinciri üzerinde daha yüksek öncelik ve daha fazla hak verilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ