Bir yatırımcı, VeChain'in otomobil endüstrisinde devrim yaratmak ve uzun vadede benimsenmesini ilerletmek için Web3'ü nasıl kullanabileceğini ayrıntılarıyla anlatıyor.

Vechain, Şeffaflık, Güvenlik ve Verimlilik Sağlayan Web3 ve IoT Teknolojisi İle Milyar Dolarlık Otomobil Endüstrisinde Devrim Yaratacak

Bir yatırımcı, VeChain'in otomobil endüstrisinde devrim yaratmak ve uzun vadede benimsenmesini ilerletmek için Web3'ü nasıl kullanabileceğini ayrıntılarıyla anlatıyor.
Web3'ü kullanarak, araba satın alma süreci, üçüncü şahısların ortadan kaldırılmasıyla daha da şeffaf olabilir.
Vechain'in blockchain endüstrisindeki konumu, otomasyon ve teknoloji arasındaki boşluğu doldurma ve otomotiv endüstrisini daha güvenli, verimli ve istikrarlı bir seviyeye taşıma kapasitesine sahip bir konumdur; seviyeler.
Bir Vechain yatırımcısı olan Pere Mainz, bir Twitter ileti dizisinde, tedarik zinciri yönetiminde şeffaflık, güvenlik ve verimlilik sağladığı için Vechain'in Web3 ile birlikte otomobil endüstrisinde ne kadar etkili bir devrim yarattığını ayrıntılarıyla anlatıyor.

Mainz, blockchain teknolojisinin VeChain ve BYD gibi ortaklıklar aracılığıyla otomobil endüstrisine çoktan girdiğini ve bu sayede araba parçalarının ve pillerin doğrudan fabrikadan izlenebilmesini ve geri dönüştürülebilmesini mümkün kıldığını kabul etti.

VeChain ve BYD, VeChainThor halka açık blok zincirinde bir karbon bankacılığı çözümü oluşturmak amacıyla 2018'de bir ortaklık kurdu.

Web3, genellikle satın alma işlemlerini gerçekleştirmek için ihtiyaç duyulan aracıları ortadan kaldırarak ve bunları merkezi olmayan bir pazarla değiştirerek otomobil alıcıları ve satıcıları arasındaki boşluğu doldurur. Araçların bakımı ve otomasyonu söz konusu olduğunda, sürecin şeffaf ve doğru olmasını sağlayan akıllı sözleşmeler bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Mainz bir tweet'te açıkladı;

Web3 ile otomobil üreticileri, araba, yedek parça ve hizmet alım satımı için merkezi olmayan pazarlar oluşturarak aracıları ortadan kaldırabilir ve maliyetleri azaltabilir. Akıllı Sözleşmeler, araç bakım ve onarımını otomatikleştirmek, süreçte şeffaflık, güven ve doğruluk sağlamak için kullanılabilir.

Web3 Sayesinde Araba Hırsızlığı Azalırken Otomobil Endüstrisi Geliri Artabilir

Otomobil şirketleri, otomobil kullanıcılarının gizliliğini ve güvenliğini korurken bağlı oldukları otomobiller tarafından üretilen verilerden para kazanarak Web3'ün entegrasyonuyla yeni bir gelir akışından da faydalanacak.

Web3 ve Nesnelerin İnterneti (IoT) sayesinde, kullanıcılar araç performansıyla ilgili gerçek zamanlı güncellemelerin yanı sıra ayarlarını kişiselleştirebilecekleri için müşteri deneyimleri geliştirilebilir.

Otomobil endüstrisi, Web3 kullanarak otomobil üreticileri, yeni kurulan şirketler ve geliştiriciler arasındaki ortaklıklarda ve işbirliklerinde ani bir artış kaydedebilir. NFT'ler araç sahipliğini kanıtlamak için kullanılabildiğinden, NFT'ler kullanılarak araba hırsızlıkları da azaltılabilir. Bu, mülkiyeti devretmenin güvenli ve değişmez bir yolunun sağlanmasıyla yapılabilir ve bu da dolandırıcılığı azaltır.

Otomobil endüstrisinin çevresel etkileri, CO2 emisyonlarının izlenmesi yoluyla Web3 kullanımıyla da azaltılabilir.

Web3, karbon emisyonlarının izlenmesini ve dengelenmesini sağlayarak otomobil endüstrisinin çevresel etkisini azaltmaya yardımcı olabilir. Web3 ile otomobil endüstrisi, otomobil parçalarının ve malzemelerinin izlenmesini ve geri dönüştürülmesini sağlayarak daha döngüsel bir ekonomiye doğru ilerleyebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ