VeChain, marka haklarını bu hafta Singapur'daki UFC 275 etkinliğinde etkinleştirecek.

VeChain, UFC İle Sponsorluk Anlaşmasına Girdi, VET Fiyatı %10 Arttı

VeChain, marka haklarını bu hafta Singapur'daki UFC 275 etkinliğinde etkinleştirecek. Ortaklık, VeChain markasının 175 ülkede 900 milyon televizyon hanesine ulaşmasına yardımcı olacak.

9 Haziran Perşembe günü, blockchain lojistik firması VeChain Foundation, Ultimate Fighting Championship (UFC) ile 100 milyon dolarlık çok yıllı bir pazarlama ortaklığı imzaladı. Bu aynı zamanda VeChain'i UFC'nin ilk Katman-1 blok zinciri ortağı yapıyor.

Ek olarak, bu aynı zamanda VeChain'in kuruluşundan bu yana ilk spor sponsorluğu. Anlaşmanın bir parçası olarak VeChain, UFC'nin "resmi blok zinciri ortağı" unvanını aldı. Ayrıca ortaklık, VeChain'e önemli bir marka bilinci oluşturma desteği ve küresel görünürlük kazandıracak.

Bu hafta sonu öncesinde Singapur'daki UFC 275 etkinliği sırasında VeChain, Octagon'da markalaşma haklarını etkinleştirecek. VeChain ayrıca, şimdi VeChain Tarafından Desteklenen UFC Sıralaması olarak adlandırılan devrenin dövüş sıralamalarına da sponsor olacak. UFC Kıdemli Başkan Yardımcısı/Küresel Ortaklıklar Paul Asencio şunları söyledi:

Dijital para birimine çok fazla odaklanıldı, ancak bu, blok zinciri teknolojisinin diğer alanlarda ne kadar güçlü olabileceğinin bir örneği. Bunun gibi birçok fırsatın sporla karşılaştığını görebiliyorum.

Ayrıca, rekor kıran bir 2021'den sonra UFC'nin sponsorluk gelirinin şimdiden %30 arttığını da sözlerine ekledi. Geçen yıl boyunca, Blockchain spor sponsorlukları arasında en sıcak kategori olmaya devam ediyor. Geçen yıl boyunca UFC, birkaç kripto ve blok zinciri firması ile tarihi ortaklıklar kuruyor.

Geçen yıl, UFC ayrıca kripto ticaret platformu Crypto.com ile 175 milyon dolarlık şaşırtıcı bir sponsorluk anlaşması imzaladı.

VeChain, VET Fiyatı ve UFC'nin Gücü Hakkında

VeChain, tedarik zinciri takibine önem veren, iş odaklı bir Katman-1 ekosistemidir. Geçen ay, blockchain lojistik firması VeChain, 2022'nin ilk çeyreği için mali durumunu açıkladı. VeChain'in mali raporuna göre, şirket finansal savaş sandığında 1,2 milyar dolarlık şaşırtıcı bir birikim topladı.

Öte yandan, pazarlama harcaması 600.000 doların altındayken ilk çeyrekte sadece 4 milyon dolar harcadı. Son UFC sponsorluk anlaşması, VeChain'in pazarlama bütçesinde büyük bir sıçrama olduğunu gösteriyor. VeChain, “UFC tarihindeki herhangi bir sponsorun önde gelen UFC varlıkları içindeki en derin entegrasyonlardan biri” olarak nitelendirdi.

Duyuruyu takiben, VeChain'in yerel kripto para birimi VET, fiyatında yüzde 10'luk bir artış gördü. Mesleki Eğitim ve Öğretim ticaret hacmi de sponsorluk anlaşmasının ardından yüzde 120 arttı.

Öte yandan UFC, sponsorluk anlaşmasının VeChain'e dünya çapında büyük bir marka tanınırlığı kazandıracağını söyledi. UFC ayrıca VeChain markasının 175 ülkede 900 milyon televizyon hanesine ulaşacağını tahmin ediyor.

UFC ayrıca, önde gelen dijital ekranlarda VeChain'in tanıtımını yapacak. Ayrıca her iki şirket de UFC'nin sosyal medyası ve diğer dijital platformları için içerik oluşturmak için çalışacak. Bu çabaların dünya çapında 200 milyon erişim sağlayacağı bildiriliyor.

Ayrıca, VeChain için pazarlama faaliyetlerine katılan UFC sporcularına ücretli fırsatlar sunacak bir “Yıllık Marka Elçisi fonu” da bulunmaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ