VeChain, yakın tarihli bir araştırma makalesinde mansiyon ödülü aldı.

VeChain ve Metaverse: Ekonomik ve Sosyal Değerleri ve Riskleri Çözme ve Kaydetme

VeChain, yakın tarihli bir araştırma makalesinde mansiyon ödülü aldı.Layer-1 protokolü, metaverse de dahil olmak üzere blockchain inovasyonunun temel yönlerinde gücünü sergilemeye devam ediyor.

VeChain, dijital para birimi ekosisteminde kayda değer bir izlenim bırakıyor ve protokolün blockchain teknolojisinin çeşitli dallarındaki rolü hakkında artan sayıda söz ediliyor. İlk olarak VeChain'in en büyük destekçilerinden biri olan Eisenreich tarafından ortaya konulduğu üzere, kurumsal sınıf Katman-1 akıllı sözleşme ağından "The Metaverse: Economic and Social Values and Risks" adlı bir araştırma makalesinde bahsedilmişti.


Söz konusu araştırma Peter Radanliev tarafından gerçekleştirildi ve şu anda kripto para birimlerinden önemli bir risk olup olmadığına dair bir soruşturma da dahil olmak üzere bir dizi araştırma sorusuna odaklanıyor; Blockchain teknolojisinin toplum ve ekonomi için peşine düşmeye değer potansiyel değerleri var mı ve gelişmiş ya da gelişmekte olan ülkeler bu teknolojilerden daha fazla yararlanıyor mu?

VeChain protokolüne bakıldığında, tüm bu araştırma soruları, dijital para birimi protokolünün mevcut kilometre taşlarına göre cevaplanabilir. Bir protokol olarak VeChain ile ilişkili önemli riskler olup olmadığı konusunda cevap hayır, ancak bir kripto para birimi olarak, fiyat artışıyla ilişkili çok fazla dalgalanma var.

Bu volatilite, kripto para birimini Tüm Zamanların En Yüksek (ATH) fiyatı olan 0,2782 $ değerinden yüzde 91 oranında düşürmeye itti.

 bariz gerilemenin yanı sıra VeChain, etrafındaki en üretken blockchain ağlarından biridir ve çeşitli endüstrilerle entegrasyonları bunu kanıtlayabilir. Blok zincirinde peşinden gitmeye değer potansiyel değerler olup olmadığı konusunda, VeChain'in Karbon yönetimine odaklanan sürdürülebilirlik yönetimindeki rolü ve iklim değişikliğinin iyileştirilmesine genel katılımı yatırım yapmaya değer.

Gerçekte, VeChain şu anda dünyanın dört bir yanındaki farklı milyarlarca dolarlık sektörlerdeki çeşitli şirketler tarafından benimseniyor ve bu, artan alaka düzeyinin bir kanıtı.

VeChain ve Metaverse

Araştırma makalesi, tıp dünyasında tedarik zincirini yenilemek için Nesnelerin İnterneti'nin (IoT) kullanımıyla ilgili olduğundan, NHS'de değişimi yönlendirmeye yardımcı olabilecek bir protokol olarak VeChain'in önemini vurgularken, Web3'ten başka sözler de var. 0 ve VeChain'in de içinde yer alabileceği metaverse.

Decentraland (MANA) ve Axie Infinity (AXS) dahil olmak üzere resimde bahsedilen protokoller, metaverse gündemini zorlayan amiral gemisi projeleri arasında yer alsa da, VeChain'in ayrıca birçok Non-Fungible Token (NFT) ve metaverse'ye güç verdiği biliniyor.

Akıllı sözleşme katmanı 1 blok zinciri olarak VeChain, diğer normal protokollerin desteklediği her türlü yeniliği sürdürmek için teknolojik yeteneğe sahiptir. Crypto-News Flash tarafından geçen yıl Eylül ayında bildirildiği üzere VeChain, metaverse dünyasına çok belirgin bir dönüş yapmak için Exoworlds ile el ele verdi.

Protokol aynı zamanda, benzersizliğini metaverse anlatısını yönlendiren ekiplerin ön saflarına itmek zorunda olan birçok yeni ortaklığın imzasını atıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ