Kurumsal düzeyde bir blok zinciri olarak VeChain, önemli sürdürülebilirlik girişimlerine ulaşmak için ideal bir araçtır.

VeChain

Kurumsal düzeyde bir blok zinciri olarak VeChain, önemli sürdürülebilirlik girişimlerine ulaşmak için ideal bir araçtır.
Blockchain'in iklim değişikliğine karşı mücadeledeki rolü IoT ve yapay zeka tarafından artırılabilir.

Bugün dünyanın ikliminin değişme hızıyla birlikte, sürdürülebilirliği sağlama mücadelesinde VeChain gibi blockchain teknolojisinin benimsenmesi daha acil hale geldi. Küresel düzenleyicilerin ve hükümetlerin daha tanımlanmış ve çeşitli çabalarıyla VeChain, çok yönlülüğü ve genel uygulanabilirliği sayesinde kullanışlı olabilir.

VeChain, blockchain teknolojisinin kurumsal uygulamalarını karşılamak için tasarlandı ve protokol, esnek akıllı sözleşmeleri aracılığıyla, başlangıcından bu yana bunu başarabildi. Dünyanın dört bir yanındaki çeşitli şirketler tarafından farklı entegrasyonlarla, iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik girişimlerine güç sağlamak için protokolün öneminin ve yararlılığının farkına varılması, günümüzde çılgın bir hızla artıyor.

Düzenleme sonucunda benimsenen en büyük çabalardan biri, milyarlarca dolarlık bir endüstri olan atık geri dönüşümü ve yönetimidir. Bu şekilde, imalat şirketleri, Almanya, İsviçre, Avusturya ve Amerika Birleşik Devletleri gibi kilit ülkelerde iyi kurulmuş bir yasa olan geri dönüştürülebilir malzemeleri kullanmakla yükümlüdür.

Almanya, geri dönüşüme önem veren en çok yönlü ülkelerden biri olarak gösteriliyor, ülke atıklarının %56'sını geri dönüştürüyor. Bu rakam etkileyici olsa da, düzenli depolama alanlarına boşaltılan veya yakılan atıkların %44'ü, çözmeye çalıştığımız daha geniş kapsamlı iklim krizine büyük katkı sağlıyor.

Atıkları geri dönüştürmek veya yönetmek için düzenlemelerin çıkarılmasının bir şey, yaptırımın ve izlemenin başka bir şey olduğunu belirtmekte fayda var. VeChain blok zincirinin devreye girdiği yer burasıdır. Protokol, şeffaflığı sergilemek için geri dönüşüm verilerini ve atık yönetimi çabalarından elde edilen verileri depolamak için kullanılabilir.

Blok zincirinde kaydedilen veriler, düzenleyiciler tarafından kolayca denetlenebilir ve bunların tümü, küresel sürdürülebilirlik çabalarına güvenilirlik kazandıracaktır.

VeChain'in Rolü Yapay Zeka ile Bileşik Olabilir

VeChain gibi blok zincir tabanlı akıllı sözleşme ağlarının rolü, Yapay Zeka (AI) ve Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi diğer gelişmekte olan teknolojilerin entegrasyonu ile daha da birleştirilebilir.

Bu teknolojiler tamamlayıcı niteliktedir ve özellikle üretim süreçleri, tedarik zincirleri ve sürdürülebilirlik önlemlerine uygun hale getirilmiş diğer yollar için yararlıdır. Blockchain teknolojisinin bir diğer önemli rolü, daha sonra açık piyasada alınıp satılabilen geri dönüştürülmüş atıkların tokenleştirilmesidir.

Sürdürülebilirlik söz konusu olduğunda kitlelerin artan eğitimiyle, blockchain ve IoT, geri dönüştürülmüş ürünleri halka kucaklamak için kolayca sunmak için kullanılabilir. Bu üç teknolojinin yanı sıra 5G'nin sinerjisi iyi tanımlanmıştır.

IoT, atık ve geri dönüşüm çabalarıyla ilgili verileri otomatik olarak toplayabilirken, bu veriler daha sonra blok zincirine yüklenebilir ve uygun geri dönüşüm için ödemeleri ve sertifikaları otomatik olarak yürütmek için akıllı sözleşmeler kullanılabilir. Bu teknolojiler, verilerin tüm ilgili taraflara gerçek zamanlı olarak iletilmesine yardımcı olabilecek 5G'nin varlığıyla daha da renkleniyor.

VeChain, diğer blockchain protokollerinin takip edeceği hızı belirleyen, iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik çabaları için kurumsal baskının ön saflarında yer alıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ