Tüm benzin işlemlerinin % 15'i kripto para birimi kullanılarak yapıldığından Venezuela'da Petro'nun benimsenmesi artmaktadır.

Venezuela

Tüm benzin işlemlerinin % 15'i kripto para birimi kullanılarak yapıldığından Venezuela'da Petro'nun benimsenmesi artmaktadır.

Venezuela hükümeti, ülke genelindeki benzin istasyonlarındaki tüm yakıt ödemelerinin neredeyse % 15'inin kripto para birimi petro kullanılarak yapıldığını duyurdu.

Venezuela'da Nicolas Mudro liderliğindeki hükümet, bu hafta ülke genelindeki benzin istasyonlarındaki tüm yakıt ödemelerinin yaklaşık% 15'inin kripto para birimi petro kullanılarak yapıldığını duyurdu.

Petro kullanımındaki artış, petrol destekli kripto para biriminin yaygın kullanımını teşvik etmek için devlet destekli yeni planın ilk haftasında geliyor.

Ultimas Noticias haberine göre petro işlemlerinin% 40'ı yabancı istasyonlardan geçti. Hükümet daha da ileri gitmeye devam ettikçe, ülkede petrol destekli tokenin benimsenmesi artıyor.

 Venezuela hükümeti, ülkenin para birimi aşırı enflasyondan muzdarip olmaya devam ettiği için uzun zamandır petro’nun benimsenmesi için bastırıyor. Daha önce bildirildiği gibi, Venezuela hükümeti, ülke genelindeki benzin istasyonlarının devlet tarafından çıkarılan, petrol destekli kripto Petro için karşılığında düşük bir fiyattan benzin satacağını duyurmuştu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ