Bu yazımızda sizlere Venus (XVS) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

Venus (XVS) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi XVS Coin

Bu yazımızda sizlere Venus (XVS) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız. Böylelikle token ile ilgili olarak kripto para alanında hangi boşluğu doldurduğunu görmül olacaksınız.

Venus (XVS) Nedir?

Venus, dijital varlık kredisi vermeyi ve çeşitli BEP-20 varlıklarından oluşan bir sepetle desteklenen sentetik stabilcoinlerin üretilmesini sağlamak üzere Binance Smart Chain üzerinde Merkezi Olmayan Finans (DeFi) para piyasası platformu oluşturuyor.

Proje, üç temel özelliği desteklemeyi amaçlamaktadır:

Kullanıcıların değeri sağlanan varlıkların değerinin % 75'i veya altında olan varlıkları ödünç alabilecekleri aşırı teminatlı kredilendirme.

Protokole desteklenen teminat varlıkları sağlayarak faiz kazanma.

Protokolün varsayılan sentetik stabilcoin'i olan VAI'yi basma yeteneği, 1 USD değerine sabitlendi.

XVS Coin Nedir?

XVS belirteci, platformun yerel BEP-20 yönetişim tokenı olup öncelikle ürün iyileştirmeleri, yeni teminatların entegrasyonu, platform parametrelerindeki değişiklikler vb. gibi yönetim kararlarında oy vermek için kullanılır.

İlk platform ayarına göre, toplam XVS token arzının %79'u Ekosistem Madenciliği için tahsis edilecek ve aşağıdaki şekilde dağıtılacaktır:

Borç Verme Havuzuna veya başkalarının ödünç alması için varlık yatırarak faiz alan kullanıcılara % 35.

Borçlanma Havuzuna veya varlıkları ödünç alan ve platforma faiz ödeyen kullanıcılara % 35.

Stablecoin Havuzuna veya platformda VAI basan kullanıcılara % 30.

Venus (XVS) Token Nedir?

Venus, varlıkların ödünç verilmesi ve alınmasının yanı sıra sentetik stabilcoinlerin üretilmesini sağlamak için yalnızca Binance Smart Chain üzerinde algoritmik bir para piyasası protokolü oluşturuyor. Bu protokol temel teminatı kullanmak ve ona karşı borç almak üzere kullanılıyor.

Protokoldeki faiz oranları, nihai oranları belirlemek için belirli bir piyasanın getiri eğrisi ile kullanılmasına dayanmaktadır.

Protokol ayrıca Venus'te 1 USD'ye sabitlenmeyi hedefleyen ilk sentetik stabilcoin olan VAI'nin basılmasına da olanak sağlayacaktır.

VAI, protokole sağlanan aynı teminatla basılmıştır. Kullanıcılar, protokolde sahip oldukları kalan teminat değerinin% 50'sine kadarını vToken'lerinden nane VAI'ya kadar ödünç alabilir. Venus, sahiplerinin yeni teminat eklemek gibi çeşitli platform girişimlerinde oylamaya katılmalarına olanak tanıyan kendi yerel tokenı  XVS tarafından yönetilir, parametreleri değiştirmek, ürün iyileştirmelerini başlatmak ve daha fazlasını da sunuyor.

Venus (XVS) tokenı Binance’te işlem görüyor.Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ