Verady

Kripto paraların artan popülaritesine rağmen, düzenleyici amaçların ne için işlem gördüğü konusunda hala netlik yoktur. Yakın zamanda yürürlüğe giren ABD yasaları, anlaşmayı daha da karmaşıklaştırdı.

Atlanta merkezli Verady; finansal kuruluşları, şirketleri ve işletmeleri denetime tabi tutmak, hesaplamak ve blockchain altyapılarını raporlamak için güçlü bir teknoloji geliştirdi. Verady'nin kurucu ortağı ve CEO'su Kell Canty;

"Halen kripto para birimleri için standart muhasebe uygulamaları, platformlar veya araçlar yok. Verady'yi, kripto para birimleriyle ilgili finansal hesap verebilirlik zorluklarını çözmelerine yardımcı olmak için oluşturduk. Kendimizi geleneksel finansal muhasebe ile blockchain tabanlı varlıklar arasındaki köprü olarak görüyoruz."

Merkezi Georgia Tech'in Gelişmiş Teknoloji Geliştirme Merkezi'nde (ATDC) bulunan Verady, 2016 yılında Kell Canty ve Nathan Eppinger tarafından kuruldu. Başlangıç, blockchain varlık güvencesi çalışması yapmak için teknoloji geliştiriyor. Son zamanlarda Verady, birden fazla blockchain kripto paraların tam finansal denetimini gerçekleştiren bir işlem ağı olan VeraNet'i tanıttı.

Verady'nin kurucularından ve CTO'lu Eppinger şu açıklamalarda bulundu:

"VeraNet'in genişlemesi, çeşitli blockchain finansal uygulamalara entegre etmek için kritik önem taşıyor. Kripto paraların büyümesi ve benimsenmesiyle, günlük hesaplama ve kripto paraların üzerinde raporlama gibi gerçek dünya ticaret zorluklarını çözmek için araçlara her zamankinden daha fazla talep var."

Bu küresel bir mücadeledir. ABD'de tek başına, IRS kripto para özelliğini mülk olarak değerlendirirken, Hazine Bölümü bunu bir para birimi olarak görüyor ve CFTC bunu bir meta olarak kabul ediyor. Kripto para birimlerini nasıl tam olarak sınıflandıracaklarına dair herhangi bir fikir birliğine varmaksızın, ABD'de veya dünyanın her yerinde açık standartlar bulunmamaktadır. Verady, uyumluluk için çok önemli bir bileşen olan kriptokrasi izleme ve raporlama için bir çerçeve sağlayan teknoloji geliştirmeye devam ediyor.

Yeni bölgeye girmek

VeraNet konsepti, yaklaşık dört yıl önce kurucularından Canty ve Eppinger'ın dünyanın en büyük kripto ödeme sağlayıcılarından birisi için Müşterinizi Tanıyın (KYC) ve Kara Para Aklamayı Engelleme (AML) teknolojisine odaklanmış bir Bitcoin başlangıç şirketi olan Coinpliance'da birlikte çalıştıkları zaman ortaya çıktı . Bu firmadan ayrıldıktan sonra Verady ile teknolojiye yeni bir soluk getirdiler. Canty ve Eppinger, kripto müşterilerinin finansal denetimlerini desteklemek için ulusal çapta tanınmış bir EBM önderliğindeki işletme danışmanlık firmasıyla birlikte çalıştı.

Verady 2016 yılında kuruldu. İkili, 150 milyar dolarlık denetim ve garanti piyasasında daha büyük bir fırsat olduğunu fark etti. Denetçilerin ve muhasebecilerin kripto varlıklarını, özellikle çoklu blockchain arasında takip etmeleri, rapor etmeleri ve hesaplamaları için teknoloji mevcut değildi. Ürün geliştirmeye odaklanmış bir çekirdek ekibi bir araya getirdi ve şirket ertesi yıl yedi çalışana büyümüştü.

Şu anda, Verady, son müşterileri için muhasebe hizmetleri sunmak ve birkaç mali yıl denetimi gerçekleştirmek için VeraNet'i kullanan pilot olarak kullanan birden fazla müşteriye sahip.

İleri ve ileri

Geçtiğimiz birkaç ayda, blockchain öncülerinden Fenbushi Capital ve Blockasset Fund'un kurucusu olan Bo Shen'in yaptığı yatırımlar da dahil olmak üzere stratejik ortaklıkları ve yatırımları duyurmak olumlu bir hava oluşturdu.

"Blockchain varlık güvencesi için dünya çapında tanınmış bir lider olmayı hedefliyoruz. Oraya gitmek için yolculuğa çıkmakta olduğumuz ivmeyi görmek çok heyecan verici."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ