Çoğu büyük borsadaki hacimler geçen ay önemli artışlar gördüğü için pazar neredeyse bir yıl kripto kışından sonra hayat buluyor gibi görünüyor.

Çoğu büyük borsadaki hacimler geçen ay önemli artışlar gördüğü için pazar neredeyse bir yıl kripto kışından sonra hayat buluyor gibi görünüyor. CryptoCompare'in verileri, Liquid, Bitfinex, Bitstamp ve bitFlyer'in hacimlerinin en az yüzde 50 arttığını, Kraken ve Coinbase'deki hacimlerin geçen aydan bu yana yüzde 120 ve 80 arttığını gösteriyor.

Kripto Pazarı Yavaş Bir Aralıktan Sonra Canlanıyor

Aralık, kripto para birimi borsaları için iyi bir ay olmadı. Hem üst seviye hem de düşük oranlı borsalar, ticaretin yıl sonuna kadar durgunlaştığını gördü ve yakında piyasada bir canlanma olacağına dair çok az veya hiç gösterge yok.

Bununla birlikte, en son veriler, sadece piyasanın döndüğünü değil, aynı zamanda durdurulamaz bir dalgaya doğru sürdüğünü de gösteriyor. Bu en iyi, bu ay görülen kripto borsalarının büyümesini analiz ederken görülüyor.

İlk olarak The Block’un araştırma direktörü Larry Cermak tarafından işaret edildi, her şey kripto kışının sona erdiğini gösteriyor. Verilerine göre, Coinbase'deki günlük ortalama hacim, Haziran 2019'dan bu yana ilk aylık artış olan Ocak ayında yüzde 81'den fazla arttı. Borsa, Ocak ayında her gün ortalama 205 milyon dolar civarında bir hacim kaydetti.

Çoğu Borsa, Hacimlerinin Geçen Ay Arttığına Şahit Oldu

Coinbase, bu Ocak uyanışından etkilenen tek kripto borsası değil. Kripto analiz şirketi CryptoCompare'e göre, tüccarlar diğer borsalarda da hacimler artırıyor.

Şirket Twitter'da “artış sadece Coinbase’de ddeğil diğer borsalarda da meydana geldi” diyor.

CryptoCompare’nin yaklaşan Ocak Borsası İncelemesinden alınan veriler, ticaret hacmi söz konusu olduğunda Aralık’ın inanılmaz derecede yavaş olduğunu gösterdi. Coinbase, Liquid, Kraken, BitFinex, Bitstamp ve bitFlyer, hacimlerinin önemli ölçüde düştüğünü gördüler.

Ancak Ocak, hacim söz konusu olduğunda inanılmaz bir destek getirdi.

Liquid ve bitFlyer, Ocak işlem hacminin Aralık 2019'dan bu yana yüzde 50 arttığını, Bitstamp ise yüzde 70 artış gösterdi. CryptoCompare verilerine göre, Bitfinex ve Coinbase hacimlerinin sırasıyla yüzde 90 ve yüzde 80 arttığını gördü.

 Kraken geçen ay yüzde 120 artışla en büyük kazanan oldu. Borsa toplam aylık işlem hacminin Aralık ayında 2,5 milyar dolardan Ocak'ta 5,5 milyar dolara yükseldiğini gördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ