Veriler, Amerikan nüfusunun bir kısmının koronavirüs önlemleri çerçevesinde verilen parayı kripto para birimine harcayabileceğini gösteriyor.

Veriler Bazı Amerikalıların Teşvik Yardımı İle Kripto Para Aldığını Gösteriyor

Veriler, Amerikan nüfusunun bir kısmının koronavirüs önlemleri çerçevesinde verilen parayı kripto para birimine harcayabileceğini gösteriyor.

ABD kripto borsası Coinbase'in CEO'su Brian Armstrong tarafından yayınlanan bir grafik, Amerikan nüfusunun küçük bir bölümünün kripto para satın almak için koronavirüs uyaran kontrollerini kullanıyor olabileceğini gösteriyor.

Armstrong tarafından 17 Nisan'da atılan bir tweet, 1.200 dolar değerinde mevduat ve satın alma yüzdesinin - önleme kontrolünün kesin değeri - son zamanlarda dört kat arttığını gösteriyor. Tweet açıkça ifade etmese de Armstrong'un Coinbase'deki pozisyonu, bunun verilerin geldiği yer olduğu anlamına gelebilir.

Salgınla ilgili bir ekonominin mali yardımı

1.200 $ mevduat ve satın alma miktarındaki artış, sakinlerin önlem kontrolleri almaya başladığı zamana denk geliyor, bu da önlemin bu fonların en olası kaynağı olduğunu gösteriyor.

Teşvik kontrolleri, işlerini kaybeden veya salgının ortasında çok daha düşük gelir elde eden birçok ABD sakininin maruz kaldığı ekonomik sıkıntıyı hafifletmeyi amaçlıyor.

Birçok üretim faaliyeti, özellikle restoranlar veya sinemalar gibi müşteriye dönük sosyal aktiviteler, koronavirüsün yayılmasını durdurmak için dünya çapında kapatıldı. Bu kapanışlar gelir kaynağının kesilmesi anlamına geliyor.

Washington Post'un yakın zamanda bildirdiği gibi, vergi beyannamesi vermeyen düşük gelirli Amerikalılar bile paketi alma hakkına sahiptir. Ebeveynler, çocuk başına ek 500 $ hakkına sahiptir.

Teşvik kontrollerine olan talep o kadar büyük ki bazı bankaların sunucuları isteği yönetemedi ve düzgün çalışmadı. Yaklaşık 80 milyon ABD sakininin yardıma erişimi var.

 Interlapse CEO'su ve sanal para birimi platformu Coincurve'nin kurucusu Wayne Chen yakın zamanda önlem paketinin Bitcoin (BTC) pazarını yukarı doğru itebileceğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ