Bitcoin HODLerları son dip seviyeyi bulmak için indirimli koinleri satın alıyor. Bitcoin (BTC) geçen hafta en büyük satışlarından birine dayanarak bir günde yaklaşık yüzde 50 düştü.

Veriler Bitcoin’in Yeni Birikim Aşamasında Olabileceğini Gösteriyor - HODLerlar  Geri mi Dönüyor?

Bitcoin HODLerları son dip seviyeyi bulmak için indirimli koinleri satın alıyor. Bitcoin (BTC) geçen hafta en büyük satışlarından birine dayanarak bir günde yaklaşık yüzde 50 düştü. Ancak, Glassnode verilerine göre, pazar çökmesiyle çıkan hodlerlar şimdi geri dönüyor.

Yüzde 50 düşüş

Bitcoin'in zincir üzerindeki verilerini analiz eden firma, balinaların ne zaman BTC satıp satın aldığını belirlemeye yardımcı olan HODLer Net Pozisyon Değişikliği modelinin acımasız fiyat düşüşünden sonra yeşil renkte yanıp söndüğünü fark etti.

Bu, uzun süreli hodlers'ların, kontracı yatırımların ana ilkelerinden birini izlediği anlamına gelir - sokaklarda kan olduğunda daha fazla satın alma yaparlar.

Kısa bir süre önce, CoinMetrics, zararla satış yapan kısa vadeli sahiplerin, o kara Perşembe günü arkasındaki ana güç olduğunu belirledi.

Aralarında oturmak

Fiata sabitli stablecoinler, Bitcoin'in koronavirüs pandemisi sırasında güvenli bir liman görevi görememesinden kurtuldu. Dolaşan Tether (USDT) arzı 5,3 milyar dolara yükseldi.

Ancak, Bitcoin Core geliştiricisi Jimmy Song'a göre, yatırımcılar düşüşü satın almak için doğru zaman olduğuna karar verdiğinde, tüm bu koinler sonunda Bitcoin'e geri dönecek.

 Şu an itibariyle, piyasa bu düzeltmenin altını yakalamaya çalışan bir bekle ve gör modunda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ