Huobi Group'un Amerikalı müşterilere yönelik ortak borsası HBUS, faaliyetlerini bir yıldan biraz daha fazladan beri sürdürüyordu.

Verimsiz Bir Yıldan Sonra, Huobi

Huobi Group'un Amerikalı müşterilere yönelik ortak borsası HBUS, faaliyetlerini bir yıldan biraz daha fazladan beri sürdürüyordu.

Faaliyetlerini Sonlandırıyor

Pazartesi günü duyurulan HBUS, 15 Aralık'tan itibaren ticari hizmet sunmayı bırakacağını ve müşterilerin 31 Ocak'a kadar paralarını geri çekmeleri gerektiğini ifade ediyor. San Francisco merkezli borsa, daha fazla ayrıntı açıklamadan “devam eden stratejik düzeninin” bir parçası olarak “daha entegre bir şekilde” geri dönmeyi planladığını ifade ediyor.

Daha geçen ay, Huobi ABD kullanıcılarının tüm hesaplarını dondurmuş ve kullanıcıları HBUS’u kullanmaya teşvik etmişti. Duyuruda, "Gerektiğinde, ABD’nin Huobi Global’in özel stratejik ortağı HBUS’ta bir hesap açabilir ve varlıklarınızı platformlarına aktarabilirsiniz" denmişti.

Rekabet Ortamı

HBUS, Huobi Grubu ile uzun süren görüşmelerden sonra ABD'de Temmuz 2018'de başlatıldı. Tam uyumlu bir ABD kuruluşu olan HBUS, Huobi yazılımının lisanslı bir parçası ve Huobi.com alanını kullandı. Bununla birlikte, HBUS, ABD'deki iç rekabetin yanı sıra, güçlü rekabet ortamında ilgi kazanmak için de mücadele etti. Huobi.com şimdi bir kez daha Huobi'ye yönlendiriliyor.

 Kapanış, HBUS'un yönetici ekibinin kilit üyelerinin çıkışlarını takip ediyor. Durum bilgisine sahip bir kaynağa göre, Eylül ayında CEO pozisyonunu devralan Oren Blonstein, Aralık ayında şirketten ayrıldı. Borsa daha önce de Fenbushi Capital'de genel müdür olan Frank Fu tarafından yönetildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ